مرتضی طلائی: تکلیف شود قالیباف برای ریاست جمهوری می‌آید نه مجلس/باید منتظر آرایش سیاسی مجلس آینده باشیم

نامه نیوز نوشت: فعال سیاسی اصولگرا گفت: قالیباف نامزد انتخابات مجلس نمی شود اما در صورتی که به او تکلیف شود برای انتخابات ریاست جمهوری به میدان می آید.

گمانه‌ها درباره سرلیستی اصولگرایان در تهران و مشهد برای انتخابات مجلس شورای هر روز بیشتر می شود. این روزها از رفت و آمد پررنگ قالیباف به مشهد خبرهایی به گوش می رسد و صحبت هایی هم درباره سرلیستی جلیلی در تهران مطرح می شود.

مرتضی طلایی از دوستان نزدیک محمدباقر قالیباف که در نیروی انتظامی و مدیریت شهری همکاری نزدیکی با او داشت، درباره اخبار مربوط به سرلیستی قالیباف از تهران یا مشهد گفت: آقای قالیباف برای مجلس کاندیدا نخواهد شد، نه از تهران، نه از مشهد و نه از هیچ کجای دیگری. اتفاقا در خبرها دیدم آقای شیران نماینده مشهد در مجلس که ارتباط بیشتری با آقای قالیباف دارد، نیز اعلام کرد «آقای قالیباف نامزد انتخابات مجلس نمی شود».

وی درباره چرایی مانور تبلیغاتی روی نامه قالیباف برای سرلیستی اصولگرایان بیان کرد: این مسئله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به اعتقاد من علت را باید از همان هایی که این کار را می کنند پرسید. آقای قالیباف در کنار سایر نیروهای انقلابی اصولگرا تلاش می کند تا یک مجلس کارآمد، انقلابی، جوان و موفق تشکیل شود.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره علت عدم همخوانی حوزه تخصصی قالیباف با نهاد قانونگذاری، یادآور شد: کسی که کار اجرایی کرده حتما در حوزه قانون گذاری هم می تواند موفق شود. اتفاقا اگر همه نمایندگان مجلس تجربه اجرایی داشتند چه بسا بسیار بهتر می توانستند قانونگذاری کنند چون مصوباتی را می گذراندند که در صحنه عمل با مشکل مواجه نشود اما در کل آقای قالیباف به طور طبیعی نباید تصمیمی برای ورود به انتخابات مجلس داشته باشد.

وی ادامه داد: آقای قالیباف یک شخصیت تکلیف گراست، اگر بر او تکلیف شود تا به عرصه ای که نیاز انقلاب است پا بگذارد، این کار را خواهد کرد. برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هم این طور خواهد بود که اگر به او تکلیف شود حضور پیدا می کند. اول باید انتخابات مجلس تمام و نتیجه آن اعلام شود. نتیجه انتخابات مجلس می تواند معادلات و آرایش سیاسی انتخابات ریاست جمهوری را شفاف تر و روشن تر کند.

طلایی درباره پیوستن جبهه پایداری به ائتلاف نیروهای انقلابی اصولگرا گفت: همه تلاش ها برای آن است که این اتفاق بیفتد. همه نیروهایی که خودشان را منتسب به جریان انقلاب و اصولگرایی می دانند باید در کنار هم قرار بگیرند تا لیستی یکپارچه و یکدستی را برای انتخابات ارائه کنند. اگر این اتفاق بیفتد به نفع جریان انقلابی و اصولگرا خواهد بود تا آنکه بخواهند هر کدام جداگانه لیست بدهند.

٢٧٢١٩۱۷

کد خبر 1313743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  54 0
  کاش یکی به این آقایان تکلیف می کرد که احساس تکلیف نکنند.
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  3 25
  مجلس را از مشهد بیاد وگرنه جوونا یادشون می ره این کیه
 • ایرانیم FR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
  4 60
  قالیباف‌مرد‌خوب‌وشناخته‌شده‌ای‌می‌باشد‌ومورد‌تایید‌اکثر مردم‌ولی‌جلیلی‌نه‌ادم‌مثبتی‌نمی‌باشد‌ومخالفم‌در‌هرپستی