جزئیات تازه از کشف 39 جسد در کامیونی در انگلیس

فارس نوشت: با ادامه تحقیقات درباره ۳۹ جسدی که روز گذشته (چهارشنبه) در کامیونی در منطقه «اسکس» انگلیس پیدا شدند، مشخص شده است که این افراد دارای تابعیت چینی بوده‌اند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، پلیس انگلیس تأیید کرد اجساد کشف شده در کامیون شامل ۳۱ مرد و ۸ زن بوده و تابعیت چینی داشته‌اند. پلیس همچنان در حال بازجویی از «مو رابینسون» راننده ۲۵ ساله این کامیون است.

چهارشنبه شب، مأموران پلیس دو ناحیه صنعتی در ایرلند شمالی را در رابطه با این پرونده مورد تفتیش قرار دادند. علاوه بر پرونده قتل، تحقیقاتی درباره باند قاچاق انسانی احتمالی دخیل در این حادثه نیز به جریان افتاده است.

طبق گزارش برخی رسانه‌ها، این کامیون از نوع یخچال‌دار بوده و ممکن است روشن شدن یخچال کامیون موجب یخ زدن این مهاجران چینی در دمایی حدود منفی ۲۵ درجه سانتیگراد شده باشد.

وزارت امور خارجه بلغارستان اعلام کرده است کامیون «اسکانیا» حامل این اجساد در شهر «ورنا» واقع در سواحل شرقی این کشور و به نام فردی ایرلندی ثبت شده است.

روز گذشته همچنین ۹ مهاجر دیگر در کامیونی در ناحیه «کنت» انگلیس پیدا شدند که همگی زنده بودند.

«بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس دیروز (چهارشنبه) گفت، از شنیدن خبر کشف ۳۹ جسد در یک کامیون در شهر «اسکس» این کشور، بی‌نهایت متأسف شده است.

این کامیون در ساعت ۱:۴۰ دقیقه بامداد (به وقت محلی) در یک پارک صنعتی در شهر «گریز» کشف شده و پلیس راننده آن را، دستگیر کرد. این کامیون روز شنبه از بلغارستان وارد شهرک « هولیهد» در ولز، شده بود.

پلیس انگلیس همچنان در حال تحقیق بر روی نحوه وقوع این قتل است و اتهام راننده کامیون قتل اعلام شده است. این جنایت یکی از بزرگ‌ترین تحقیقات قتل پلیس انگلیس محسوب می‌شود.

310311

کد خبر 1313894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =