حاشیه‌های تنش در جلسه دبیران کل احزاب بخاطر حضور قائم مقام کروبی در جلسه /حضرتی: در روز روشن مصوبه را زیرپا می گذارند

دومین دوره انتخابات دبیران کل احزاب برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی امروز در حالی برگزار شد که حدود نیمی از دبیران کل از جمله محمود صادقی، محمد رضا باهنر، حسین کمالی، جواد امام و ۲۰ نفر دیگر به نشانه اعتراض سالن را ترک کردند اما با این همه انتخابات برگزار شد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی که از افرادی بود که حضورش به جای کروبی با اعتراض برخی روبرو شده بود و پیش از بقیه جلسه را ترک کرد، از حواشی جلسه امروز انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ روایت کرده است.

الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به حواشی جلسه امروز انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ در گفتگو با ایلنا، عنوان کرد: از طرف وزارت کشور دبیران کل احزاب امروز برای انتخاب نماینده احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ دعوت بودند. طبق قانون احزب، باید باید یک نفر از احزاب ملی و یک نفر از احزاب استانی در این کمیسیون حضور داشته باشند.

وی افزود: از آنجایی که دبیرکل ما آقای کروبی در حصر هستند، امروز از وزارت کشور با ما تماس گرفتند که بر همین اساس من به جای ایشان و به عنوان قائم مقام در این جا حضور داشته باشم، ظاهرا از مجموعه فرهنگیان هم چون آقای کمیجانی زندان است، قائم مقامش آمده بودند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی یادآور شد: در این جلسه به همین دلیل که ما به جای دبیران کل احزابمان حضور داشتیم حواشی با تذکر آقای زارع فومنی ایجاد شد. کمیسیون ماده ۱۰ دستورالعملی را مشخص کرده بود که در این جلسه به چه شکل جلسه اداره شود و تصویب کرده بود سه حزب که دبیرانشان امکان حضور ندارند، قائم‌مقام‌های دبیرانشان حضور داشته باشند که در اینجا زیر این مصوبه زدند و جلسه به هم خورد.

حضرتی با بیان اینکه زیرپا گذاشتن دستورالعمل کمیسیون ماده ۱۰ است که کمیسیونی فرا قوه‌ای است، درست نبود، گفت: در این کمیسیون نماینده قوه قضائیه و مقننه و مجریه حضور دارند اما به راحتی و در روز روشن مصوبه خود را زیر پا گذاشتند، برای همین هم ما جلسه را ترک کردیم و جلسه از رسمیت افتاد.

۲۷۲۱۴

کد خبر 1313921

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =