محسن رضایی: ریشه کن کردن فقر و بیکاری در کشور کمتر از جنگ با داعش در سوریه نیست

ایرنا نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ریشه کن کردن فقر و بیکاری در کشور کمتر از جنگ با داعش در سوریه نیست که این امر تنها با تربیت مدیر جهادی محقق می شود.

 سردار سرلشگر محسن رضایی پنجشنبه در آیین افتتاحیه اولین دوره آموزش و تربیت مدیران راهبردی جهادی در سرای گیت بوستان اهواز اظهار داشت:  انتقال نسل در حال انجام شدن است و اگر این امر به خوبی انجام نشود، کشور با مشکلات متعددی مواجه می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد : اکنون در کشور با عدم توازن مواجه هستیم و در بخش هایی به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شده ایم اما در بخشی از امور کشور نیز نظیر اقتصاد ، عقب مانده ایم .

وی تصریح کرد: در هرج پیشرفت بوده بی شک به دلیل مدیریت قوی و جهادی است ؛ این دوره مدیریت جهادی راهکارهایی ارایه می دهد که مدیران به سمت مدیریت جهادی حرکت کنند و قدرت های عظیم را پشت سد جمهوری اسلامی متوقف کنند.

وی بیان کرد : اکنون با وجود مشکلات کشور نیازمند کارشناسان ، مدیران و مجریان جهادی هستیم .

سرلشگر رضایی تصریح کرد : مهمترین دستاورد انقلاب ما پس از دوران دفاع مقدس ، رهبری و مدیریت جهادی است که مظلوم ترین واژه  حال حاضر است .

وی گفت: در حال حاضر به غیر از حوزه نظامی از این ثروت عظیم استفاده نمی شود در حالی که این علم و دانش بوده که پشتوانه پیشرفت های نظامی ما بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این دوره می‌توان به این موضوع پرداخت که آیا این دانش قابل انتقال به حوزه های دیگر است و یا فرمانده موفق جنگ می تواند در حوزه اقتصادی نیز موفق باشد .

وی تصریح کرد : مدیریت جهادی بی شک می تواند این مشکلات را برطرف کند اما مدیریت جهادی در حوزه غیر نظامی باید بومی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: زندگی روزمره ما همواره با جهاد همراه است و همه ما در زندگی با رویدادها و حوادث متعددی مواجه می شویم به طور مثال رییس یک کشور جنگ را رویداد مهم می داند و افراد  یک خانواده شاید یک بیماری را رویداد مهم بدانند .

وی گفت: مدیریت جهادی مدیریت موفق رویدادهای زندگی است و با کمترین هزینه از رویداد ها عبور می کند؛ ما گمان داریم که تنها در جنگ باید مدیریت جهادی داشته باشیم اما در مدیریت جهادی همیشه با رویدادهای انفعالی مواجه نیستیم بلکه خود مدیر رویداد می سازد .‌

وی گفت:جوانان امروز هیچ کمبودی نسبت به گذشته ندارند و باید این تفکر در آن ها ایجاد شود که ما می‌توانیم .

سردار رضایی گفت: نحوه مواجهه ما با رویدادها مدیریت جهادی می خواهد اما تاکنون مرتب در کشور القا می شود که بدون آمریکا و انگلیس نمی توانیم کاری کنیم.

وی ادامه داد : از بین بردن اعتماد به نفس در کشور بزرگترین خیانت به نسل جدید بود و آن هایی که به عنوان ارتباط بین الملل راه های زیادی در پیش گرفتند، اعتماد به نفس را از بین بردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمله « ما نمی توانیم» آنقدر تکرار شده که جوانان ما همیشه به دنبال حامی می گردند که با مدیریت جهادی می‌توانیم این روحیه از دست رفته را در نسل جدید تقویت کنیم.
 
۲۷۲۱۴

کد خبر 1313951

برچسب‌ها