پاسخ روابط عمومی «لامینور» به خبر وام ۴۰۰ میلیونی

فیلم سینمایی «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان این روزها در حال فیلمبرداری است و به تازگی خبری مبنی بر علت دریافت نکردن وام ۴۰۰ میلیونی توسط درمیشیان در یکی از رسانه‌های اصولگرا منتشر شد که روابط عمومی «لامینور» جوابیه‌ای را در واکنش به آن منتشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن این جوابیه به شرح زیر است: 

«خبرگزاری محترم فارس

با توجه به اینکه ظاهرا نقش سخنگوی بنیاد سینمایی فارابی به بخش فرهنگی خبرگزاری شما واگذار شده و منت حمایت خیالی فارابی را بر سر پروژه «لامینور» و آقای مهرجویی می‌گذارید، تعجب می‌کنیم که چطور اطلاعاتی دارید که آقای درمیشیان تهیه‌کننده فیلم «لامینور» از آن بی‌خبر است اما از نامه آقای درمیشیان به آقای تابش مدیر محترم بنیاد سینمایی فارابی بی اطلاعید؟

آقای درمیشیان در تاریخ ٢٢ مرداد در نامه‌ای به شماره ثبت ۲۵۲۱ خطاب به مدیریت فارابی نوشته‌اند: «من برای فیلم خودم نه از شما درخواستی داشته‌ام و نه انتظاری دارم، اما فکر می‌کردم حمایت از بزرگانی چون داریوش مهرجویی وظیفه بنیاد سینمایی فارابی است. عدم حمایت حضرتعالی و بنیاد فارابی را از یاد نخواهم برد و بی‌صبرانه منتظر تماشای تولیدات فاخرتان هستم.»

بیش از دو ماه از این نامه می‌گذرد و تا این لحظه آقای تابش هیچ گونه پاسخی به آن نداده‌اند که نشان از احترام ایشان به سینمای آقای مهرجویی باشد. البته پیش از این صندوق اعتباری هنر هم به عنوان بازوی اجرایی فارابی با بی‌احترامی کامل حمایت از فیلم «لامینور» را به بررسی سوابق کاری آقای مهرجویی موکول کرده بودند!

برای ما جای تاسف است که چطور صندوقی که برای حمایت از هنر و هنرمندان شکل گرفته از سوابق و رزومه یکی از بنیانگذاران موج نوی سینمای ایران بی خبر است!!

تاسف دیگر این که خبرگزاری فارس با انتشار مضمون و محتوای فیلمنامه لامینور اقدام به جوسازی علیه فیلمی در مرحله ساخت کرده که این مساله خود شبهه و ظن عدم رعایت اصل امانتداری توسط بنیاد فارابی در حفظ محتوای فیلمنامه ها را به ذهن متبادر می سازد.

در پایان تاکید می شود مطلب مندرج درخصوص اختصاص وام به این پروژه و عدم اقدام آقای درمیشیان تهیه کننده فیلم برای دریافت کذب محض است و حق پیگرد قانونی برای تهیه کننده محفوظ است، شایسته است خبرگزاری‌هایی که از جایگاه خبرنگاری به خبرسازی تنزل پیدا می‌کنند با الفاظ و معانی آن‌ها آشنایی داشته و تفاوت عباراتی چون «دریافت وام» با «تشکیل پرونده» و «اختصاص وام» با «معرفی به شرط بررسی سوابق» را بدانند.

«لامینور» فیلمی است که کاملا بدون حمایت دولتی، بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی تولید می‌شود و عدم حمایت فارابی نشان دهنده عدم وابستگی و استقلال سازندگان فیلم است.

با احترام 

روابط عمومی فیلم سینمایی لامینور»

درمیشیان هم این جوابیه را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است.

۲۴۱۲۴۳

کد خبر 1314142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =