سودجویان شبانه درختان بلوط دنا را قطع می‌کنند/تصاویر

تسنیم نوشت: افراد سودجو در یک سال اخیر شبانه به جان درختان بلوط در منطقه حفاظت شده دنا افتاده و آن‌ها را قلع و قمع کرده‌اند.

حیات وحش و درختان بلوط در مناطق حفاظت شده کهگیلویه و بویراحمد از جمله دنا به عنوان یکی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره در ایران در یک سال اخیر حال و روز خوشی نداشت و هر روز شاهد تلف شدن پلنگ و خرس و شکار بز  و کل بزها بودیم و شاید همین مشکلات سبب شد تا سازمان حفاظت محیط زیست بعد از یک سال مجدد سید اسدالله هاشمی را از ایلامی راهی یاسوج کند.

دوربین تسنیم نشان می‌دهد درختان بلوط در منطقه حفاظت شده دنا حدفاصل روستای ده برآفتاب تا پل کلو توسط افراد  سودجو و بدون شک در شب قطع شده‌اند تا بلکه از چوب آنان برای ذغال و یا فروش برای دیگر مصارف استفاده شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد قطع این درختان در گذشته صورت گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: گشت ویژه شبانه برای ممانعت از قطع درختان در مناطق حفاظت شده این استان تشکیل و راه اندازی شده است.

سید اسدالله هاشمی افزود: گشت ویژه شبانه برای ممانعت از قطع درختان در مناطق حفاظت شده این استان تشکیل و راه اندازی شده و تاکنون چپندین مورد شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گونه کم کاری برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست پذیرفتنی نیست، عنوان کرد: مدیریت جدیدی برای ارتقای سطح مناطق حفاظت شده دنا تشکیل شده است.

 300 هزار هکتار معادل 11 درصد مساحت کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مناطق حفاظت شده تحت پوشش محیط زیست قرار دارد و پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا در سال 2010 میلادی از سوی سازمان یونسکو به عنوان دهمین ذخیرگاه بیوسفری ایران و پانصد و پنجاهمین ذخیره‌گاه زیست کره دنیا نام گرفت.

64231
کد خبر 1314262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =