تخلفات انتخاباتی فضای مجازی در استان البرز رصد می شود

مدیرکل دادگستری استان البرز گفت: با توجه به اینکه خواهان برگزاری انتخاباتی سالم، بدون حاشیه و حضور حداکثری مردم هستیم در راستای پیشگیری از وقوع تخلفات خصوصا در فضای مجازی تحرکات انتخاباتی در این حوزه رصد می شود.

حسین فاضلی هریکندی در گفتگو با خبرآنلاین اظهار داشت: در اجرای سیاست های جدید قوه قضاییه، مبارزه با مفاسد اقتصادی در کنار حمایت از تولید و سرمایه گزاری سالم در دستور کار قوه قضایی و دادگستری تمامی استان ها  قرار گرفته است.

وی افزود: ما در دادگستری مبارزه با مفاسد اقتصادی را نوعی حمایت از تولید، سرمایه گزاری و محیط کسب و کار سالم میدانیم که منجر به افزایش تولید و کاهش بیکاری در جامعه می شود.

مدیرکل دادگستری استان البرز با بیان اینکه دبیر خانه پایش پرونده های مهم و اقتصادی در استان البرز تشکیل شده است، بیان کرد: در استان البرز پرونده های مهم اقتصادی  وجود دارد که بخشی رسانه ای و برخی موضوعات نیز تا صدور حکم قطعی اطلاع رسانی نمی شود.

فاضلی هریکندی در خصوص برنامه های فرهنگی که در دادگستری استان برگزار می شود، تصریح کرد: سال گذشته دادگستری استان بعنوان دادگستری برتر در اجرای برنامه های فرهنگی در سطح کشور انتخاب شد و امسال نیز برنامه های مختلفی در این راستا در حال انجام است.

وی در ادامه بیان کرد: برنامه های فرهنگی در دو بخش پرسنلی و موضوعات برون سازمانی که مربوط به دادگستری می شود انجام می گردد.

مدیرکل دادگستری استان البرز  با اشاره به در پیش بودن ایام انتخابات، خاطر نشان کرد: در هر دوره قوه قضاییه دستور عمل خاص انتخابات برای رسیدگی به تخلفات  تنظیم می کند که این دستور العمل اکنون تنظیم و به استان ها ابلاغ شده است.

فاضلی هریکندی عنوان کرد: اکنون ستاد پیشگیری و رسیدی به جرایم انتخاباتی در استان البرز تشکیل و اولین جلسه آن نیز  با حضور دستگاه هایی که  در امر انتخابات دخالت دارند برگزار شده است.

وی در ادامه گفت: این دستورالعمل برای قبل، حین و بعد از انتخابات است که به دستگاه های دخیل در برگزاری انتخابات ارسال شده است.

مدیرکل دادگستری استان البرز افزود: با توجه به اینکه خواهان برگزاری انتخاباتی سالم، بدون حاشیه و حضور حداکثری مردم هستیم  در راستای پیشگیری از وقوع تخلفات خصوصا در فضای مجازی تحرکات انتخاباتی رصد می شود.

فاضلی هریکندی در ادامه بیان کرد: در این راستا منشوری برای عوامل برگزار کننده انتخابات و کاندیدا در استان تنظیم شده است.

وی در خصوص میزان قضات غیر بومی در استان البرز بیان کرد: با توجه به مهاجر پذیر بودن استان البرز قضات غیر بومی بسیاری در استان وجود دارد اما با هماهنگی با دانشگاه های استان و معاونت منابع انسانی قوه قضاییه مقرر شده افراد بومی و خواهان فعالیت در استان پس از دوره های آموزشی در استان جذب شوند.

46

کد خبر 1314420

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =