تسهیلات ارزی ۲۱.۴ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی

ایرنا نوشت: صندوق توسعه ملی تا پایان خرداد ۹۸ از مجموع تسهیلات ارزی مسدود شده معادل ۲۱ میلیارد و ۴۴۱ میلیون دلار به طرح های بخش خصوصی اختصاص داده است.

صندوق توسعه ملی به تازگی آمار عملکرد خود را منتشر کرده که بررسی آن نشان می‌دهد، تامین مالی پروژه های بخش خصوصی جایگاهی ویژه داشته است.

براساس تازه‌ترین آمار صندوق توسعه ملی، مبلغ کل تسهیلات ارزی پذیرش شده توسط صندوق (اعلام وصول شده) تا پایان خرداد امسال ۳۸ میلیارد و ۵۲۸ میلیون دلار بود.

صندوق توسعه ملی با اعلام جزئیات تخصیص اعتبارات، اعلام کرد: از این مقدار معادل ۳۷ میلیارد و ۳۹۲ میلیون دلار به مرحله تخصیص ارز (صدور نامه مسدودی به بانک مرکزی) رسیده است.

علاوه براین از مجموع تسهیلات ارزی مسدود شده معادل ۲۱ میلیارد و ۴۴۱ میلیون دلار به طرح های بخش خصوصی و مبلغ ۹۶ میلیون دلار به طرح های بخش تعاون اختصاص یافت.

همچنین ۱۵ میلیارد و ۲۸۶ میلیون دلار از مجموع تسهیلات ارزی مسدود شده به طرح های بنگاه های اقتصادی متعلق به موسسه های عمومی غیر دولتی و معادل ۵۶۹ میلیون دلار به سایر بخش ها اختصاص یافته است.

بنابراین گزارش از کل مبلغ مسدود شده برای پرداخت تسهیلات از طریق قراردادهای عاملیت ارزی، مبلغ ۱۹ میلیارد و ۹۵۱ میلیون دلار به مرحله پرداخت قطعی به متقاضیان رسیده است.

علاوه بر این تسهیلات ، معادل ۱۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار برای اعطای تسهیلات برای اجرای طرح های ملی مربوط به حوزه آب، خاک و کشاورزی بر اساس قوانین مربوطه اختصاص یافت.

۲۲۶۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1314557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =