یوسفیان ملا: تجربه، علم و دانش مدیریتی نیاز اصلی مدیریت بانکی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بهتر است از نیروهای جوان در لایه های میانی و پایینی مدیریت بانک ها استفاده شود، گفت: در بسیاری از پست‌های مدیریتی، به ویژه در سیستم بانک‌ها، تجربه فرد در کنار علم و دانش حرف اول را می‌زند.

«عزت الله یوسفیان ملا» در گفت و گو با خبرآنلاین درباره اهمیت جوان‌گرایی در سطح مدیران بانکی برای رفع مشکلات این حوزه بیان کرد:  در بخش ها و حوزه هایی مانند شهرداری و بخشداری‌ها، که کارها میدانی و اجرایی است و پشتیبانی علمی و تجربه زیادی نمی خواهد، می‌توان کار را به افراد جوان سپرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه تصریح کرد: افرادی باید به عنوان مدیر بانکی انتخاب شوند که با زندگی معمولی مردم آشنایی کامل داشته باشند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: معیار انتخاب و انتصاب مدیران بانکی صرفا نباید برخورداری وی از پشتوانه‌های عظیم مالی باشد؛ اگر معیار چنین افرادی، پول و سرمایه بشود آنها در طول دوران مدیریت فقط می خواهند مدام به سرمایه خود  بیفزایند. 

یوسفیان ملا تاکید کرد: بهتر است در لایه های میانی و پایینی مدیریت بانک ها از نیروهای جوان استفاده کرد و آن هم به شرطی که مدیر جوان دارایی خود را با مدیر ارشد نسنجد و شروع به مال اندوزی نکند، متاسفانه در برخی از حوزه شاهد این گونه مسایل و مشکلات هستیم.

وی افزود: به هر حال چه مدیران جوان و چه افراد باتجربه در سیستم بانکی باید صداقت شغلی داشته باشند و این به شخصیت فرد بستگی دارد.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1314564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =