بازار نفت روی قیمت بالای ۶۲ دلار بسته شد

فارس به نقل از رویترز نوشت: در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی قیمت نفت افزایش یافت و بیش‌ترین افزایش‌های هفتگی در بیش از یک ماه گذشته را ثبت کرد.

در معاملات آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت خوش‌بینی در مورد توافق تجاری آمریکا و چین، کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و احتمال اقدام اوپک برای تمدید کاهش تولید که بر نگرانی‌های اقتصادی گسترده در جهان پیشی گرفت، قیمت نفت افزایش یافت و بیش‌ترین افزایش‌های هفتگی در بیش از یک ماه گذشته را ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت با ۳۵ سنت افزایش ۶۲.۰۲ دلار فروخته شد. نفت خام امریکا نیز با ۴۳ سنت افزایش ۵۶.۶۶ دلار معامله شد.

نفت خام آمریکا طی هفته گذشته بیش از ۵ درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش از ۲۱ ژوئن به شمار می‌رود. نفت برنت نیز طی هفته گذشته بیش از ۴ درصد افزایش یافت که بهترین عملکرد از ۲۰ سپتامبر به شمار می‌رود.

با بروز نشانه‌هایی در مورد پیشرفت در مذاکرات حل اختلافات تجاری امریکا و چین، قیمت نفت تقویت شد. مقامات واشنگتن در روز جمعه اعلام کردند پس از ماه‌های جنگ تعرفه‌ای، امریکا وچین به نهایی کردن بخش نخست توافق تجاری نزدیک شده‌اند.

ذخایر نفت خام امریکا نیز کاهش غیرمنتظره ای داشته و حدود ۱.۷ میلیون بشکه نفت در هفته گذشته کاهش یافته است.

از دیگر عوامل تقویت کننده قیمت نفت، این بود که مقامات اوپک اعلام کردند کاهش تولید یکی از گزینه های جبران کردن کاهش تقاضا در سال ۲۰۲۰ است.

۲۲۶۲۲۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1314571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =