اعلام آمار واژگونی خودرو طی سه روز گذشته

مهر نوشت: رئیس پلیس‌راه کشور بابیان اینکه طی بارندگی روزهای گذشته حدود ۲۰۰ مورد واژگونی خودرو در محورهای مختلف رخ‌داده است، گفت: شرایط جوی ناپایدار وضعیت ویژه رانندگی را می‌طلبد.

سردار محمدحسین حمیدی بعدازظهر یک‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی مقر پلیس‌راه سمنان ضمن بیان اینکه طی سه روز گذشته بالغ‌ بر ۲۰۰ مورد واژگونی خودرو در محورهای مواصلاتی کشور رخ‌داده است، ابراز داشت: شرایط جوی ناپایدار وضعیت ویژه رانندگی را نیز می‌طلبد لذا انتظار می‌رود با توجه به بارش تا پایان هفته موارد ایمنی ازجمله سرعت را رعایت کنند.

وی ضمن بیان اینکه در تعطیلات ۲۸ صفر شاهد بار پرحجم و روان ترافیکی در محور تهران- مشهد و بالعکس هستیم، افزود: تا روز گذشته بیش از یک‌میلیون و صد هزار زائر از این محور وارد خراسان رضوی شدند  که پیش‌بینی می‌شود این سفرها تا پایان ماه صفر ادامه داشته باشد.

رئیس پلیس‌راه کشور بابیان اینکه کاروان‌های پیاده و خودروها می‌بایست در این مسیر به‌محض احساس خستگی و خواب‌آلودگی حتماً در اولین پارکینگ استراحت کافی را داشته باشند، ابراز داشت: در قالب ۷۸۰ کاروان پیاده، ۱۵ هزار ناوگان سرویس عمومی و بیش از ۷۵۰ هزار سواری شخصی تا امروز به مشهد مقدس عزیمت کردند.

حمیدی ضمن بیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری تلفات جاده‌ای در سطح محورهای مواصلاتی کشور به میزان هفت درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: این تعداد کاهش تقریباً ۵۰ نفر را شامل می‌شود که در شش‌ماهه دوم امیدواریم این رقم بازهم کاهش داشته باشد.

وی افزود: بیشترین عامل تصادفات، خستگی، خواب‌آلودگی عدم تمرکز لازم و توجه به جلو است که انتظار می‌رود رانندگان استراحت یک ربع را بعد از هر دو ساعت رانندگی لحاظ و از شتاب و عجله برای رسیدن به مقصد حتماً خودداری کنند.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1314805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =