۲ نفر
۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
بیل گیتس چقدر ثروت دارد؟

با سقوط  سهام آمازون در جمعه گذشته فهرست ثروتمند ترین افراد جهان دگرگون شد و جف بزوس که در سال ۲۰۱۸ جایگاه ثروتمند ترین فرد دنیا را به دست آورده بوده است دیگر در صدر این فهرست نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از فوربز، جف بزوس که از سال ۲۰۱۸ با افزایش ۵۶ درصدی سهام آمازون به فهرست ثروتمندترین ها راه پیدا کرد اکنون با افت بی سابقه سهام آمازون جایگاه خود را از دست داد.

در فهرست ثروتمندترین افراد دنیا جف بزوس در صدر این فهرست قرار داشته است و پس از آن بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت در جایگاه دوم بوده است.

گیتس ۶۲ ساله که جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از ماه می سال ۲۰۱۳ در اختیار داشت، بیشتر ثروت خود را وقف امور خیریه کرده است که از جمله آنها می‌توان به تعهد ۴.۶ میلیارد دلاری او برای بنیاد خیریه "بیل و مالیندا گیتس" در اوت سال گذشته اشاره کرد. حال با نزول جف بزوس به جایگاه دوم بیل گیتس دوباره به صدر جدول برگشته است.

افت سهام آمازون تنها دلیل نزول رتبه بزوس نیست

سهام آمازون در جمعه گذشته افت بی سابقه ای را تجربه کرد به طوری که ۷ درصد کاهش ارزش سهام این شرکت ارزش دارایی های جف بزوس را به ۱۰۳.۵ میلیارد دلار کاهش داد این اتفاق در حالی افتاد که ثروت وی از مرز ۱۵۰ میلیارد دلار گذشته بوده است.

رسیدن ارزش دارایی های جف بزوس به ۱۰۳ میلیارد دلار وی را در جایگاه دوم ثروتمندترین ها قرار داده است و در این فهرست پس از بیل گیتس با ۱۰۵ میلیارد دلار دارایی قرار گرفته است.

اما تنها دلیل کاهش ثروت بزوس افت سهام آمازون نیست و طلاق وی از همسرش یکی از دلایل اصلی نزول جایگاه وی بوده است به طوری که بزوس مجبور شده است یک چهارم از سهام آمازونش را برای تسویه حساب طلاقش خرج کند که این مبلغ نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1314841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =