جمعیت هلال احمر در سراسر کشور عضوگیری می‌کند

جمعیت هلال احمر از آغاز عضوگیری سازمان های جوانان و داوطلبان این جمعیت از طریق سامانه جامع اعضا و داوطلبان «سایت ساجد» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از جمعیت هلال‌احمر، به منظور گسترش شبکه‌ فعالیت‌های انسان دوستانه به خصوص در زمان بروز حوادث، جمعیت هلال احمر ایران همانند سال‌های گذشته با تمرکز بر جذب گروه های مختلف مردمی، صاحبان حرف، صنایع و مشاغل و تعامل با سمن‌ها و تشکل‌های مردمی، دانشجویان، جوانان و نظایر آن اقدام به عضوگیری کرده است.

بر این اساس علاقه‌مندان به مشارکت در فعالیت‌های بشردوستانه هلال‌احمر در حوزه های جوانان و داوطلبان می‌توانند از لینک  http://members.rcs.ir/ به عضویت این نهاد مردمی درآیند.

سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با به‌کارگیری نیروهای داوطلب خود تاکنون توانسته است طرح‌های راه اندازی و  توسعه بانک امانات تجهیزات پزشکی، طرح مشارکت اجتماعی ایرانیان، راه اندازی باشگاه مددکاران اجتماعی، بهره گیری از شیوه‌های نوین در جمع آوری کمک‌های مردمی، اعزام کاروان‌های سلامت، طرح نذر آب، برنامه‌های همای رحمت و فرشتگان رحمت، سفره‌های مهربانی، برنامه ارمغان مهر، طرح سلامت یار، پنجره های امید، طرح یلدانه و… را برای محرومیت زدایی و کمک در حوادث و بلایای طبیعی استفاده کند.

 عضوگیری سامانه جامع جوانان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر آغاز شد
همچنین سازمان جوانان هلال احمر با ۷۲ سال قدمت و با کمک جوانان داوطلب توانسته است ۱۹ دوره طرح مسافران نوروزی را در ابتدای هر سال اجرایی کند و همچنین اجرای موفقیت آمیز ۷ دوره طرح دادرس برای دانش آموزان از نقاط قوت فعالیت های سازمان جوانان در مقطع دانش آموزی بوده است. برگزاری اردوهای نشاط و امید، شوق رویش، رفاقت مهر، طرح پیمان، مجموعه طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طرح سحر، ماه نشان و نظایر آن از دیگر طرح های اجرایی این سازمان با مشارکت جوانان داوطلب در سال های گذشته بوده که در رده های مختلف سنی ۵ تا ۲۹ سال اجرا شده است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمدهای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

اصول هفتگانه نهضت صلیب سرخ و هلال احمر شامل بی غرضی Impartiality، بی طرفی Neutrality، استقلال Independence، خدمت داوطلبانه Voluntary Services، بشردوستی Humanity، یگانگی Unity و جهانشمولی Universality است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1315037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =