نیروهای آمریکایی به شمال سوریه بازگشتند

فارس نوشت: حداقل پانصد نیروی آمریکایی که اخیرا از نقاطی در شمال سوریه به عراق عقب‌نشینی کردند، با تجهیزات متعدد بار دیگر به شمال شرق سوریه بازگشتند.

نظامیان آمریکایی که برخی نقاط استقرار خود در شمال شرق سوریه را طی روزهای اخیر ترک کرده بودند، به مناطق مذکور بازگشتند.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان سوریه- امروز دوشنبه خبر داد که «نیروهای آمریکایی طی روزهای گذشته، به همان پایگاه‌هایی که در شمال و شمال سوریه ترک کرده بودند، بازگشتند».


بازگشت نظامیان آمریکایی به شمال شرق سوریه

دیدبان نوشت: بیش از پانصد نیروی آمریکایی، طی سه روز گذشته، به همراه تجهیزات نظامی و لجستیک به پایگاه قسرکی واقع در اتوبان M4 بین تل تمر و تل بیدر که متصل کننده خاک عراق به جاده قامشلی-حلب است، بازگشتند. همچنین فرودگاه صرین از پنج روز گذشته شاهد فرود پرنده‌های آمریکایی و تخلیه محموله‌هایی به همراه ادوات و تجهیزات نظامی و لجستیک است. 

دیدبان نوشت: پیشتر تصاویری از ورود دو کاروان آمریکایی که بامداد دوشنبه (ششم آبان) از طریق گذرگاه الولید وارد خاک سوریه شد، منتشر کرده‌ایم که شامل ۸۵ خودرو، کامیون به همراه محموله‌های نظامی و لجستیک بود و همراه با این اتفاق، پرنده‌های آمریکایی نیز در آسمان منطقه پرواز می‌کردند تا تعداد کامیون‌هایی که در چهار مرحله از دوشنبه وارد شده، به ۱۵۰ کامیون برسد.


بازگشت نظامیان آمریکایی به شمال شرق سوریه


بازگشت نظامیان آمریکایی به شمال شرق سوریه

دیدبان توضیح داد که همچنین ورود یک کاروان از ادوات زرهی آمریکا متشکل از ۳۵ خودرو زرهی را رصد کرده که با پوشش هوایی پرنده‌های آمریکایی وارد خاک سوریه شد و گفته شده که دو ساعت بعد از آن قرار بوده کاروان دیگری از راه برسد. 

دو روز پیش نیز «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» خبر داده بود که برخلاف آنچه گفته می‌شود که نظامیان آمریکایی از شمال سوریه خارج شده‌اند، یک کاروان نظامی آمریکایی از شمال عراق وارد سوریه شده و از آنجا به سمت استان دیرالزور حرکت کرده است. این مرکز همچنین توضیح داد که کاروان آمریکایی پس از ورود به سوریه، به سمت مقرهای نظامیان تروریست آمریکایی در استان دیرالزور (شرق سوریه) حرکت کرد

310 310

کد خبر 1315050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =