واکنش‌های متفاوت کاربران خبرآنلاین به انتقادات صادق زیباکلام از تعلل در تصویب لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف

اظهارات صادق زیباکلام درباره اینکه مخالفان لایحه اف‌ای‌تی‌اف تمام اعضای جبهه پایداری و همه تندروها هستند با واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربران خبرآنلاین روبرو شد.

صادق زیباکلام تحلیل‌گر مسائل سیاسی، در گفتگویی با خبرآنلاین، حملات تندروها به لوایح مرتبط با اف ای تی اف را سیاسی دانسته و گفته بود؛«تمام اعضا جبهه پایداری و همه تندروها بشدت مخالف این لایحه هستند. البته آنها دلایل خود را دارند اما بیش از این که دلایل آنها اقتصادی و تجاری و حقوقی باشد، دلایل سیاسی پشت آن نهفته است.» او حتی به کنایه به گفته است«تندروها پای لرز و تبعات عدم تصویب اف‌ای‌تی‌اف بایستند »

این اظهارات زیباکلام با واکنش‌های زیادی از سوی کاربران خبرآنلاین روبه رو شد.

اف‌ای‌تی‌اف یعنی شفافیت

عده‌ای از کاربران خبرآنلاین با اظهارات صادق زیباکلام موافق بوده‌اند. مصطفی ،درست اجرا شدن این لوایح را از نان شب واجب تر دانسته و نوشته است: « اگر این لوایح درست اجرا شود جلوی بسیاری از فساد های اقتصادی را می گیرد که هرچه می کشیم از فساد است.  البته اگر تصویب ودرست اجرا شود. »

فرد دیگری هم که نامش را منتشر نکرده، نوشت: اف ای تی اف یعنی شفافیت، یعنی پاسخگو بودن در برابر پولشویی، یعنی رو شدن دست ثروت اندوز، یعنی جلوگیری از خروج ثروت ملت ایران، یعنی مانع سوء استفاده و فساد ژن خوب ها و آقازاده ها شدن. 

دولت قاطعانه برخورد کند

در این میان برخی کاربران از عملکرد مجمع تشخیص انتقاد کرده‌اند. کاربری برای خبرآنلاین نوشت: تمام کشور های دنیا بجز ایران و کره شمالی عضو FATF هستند. یعنی تمام دنیا مصالح خود را درست تشخیص ندادند؟

دیگری هم نوشت: دولت باید قاطع تر برخورد کنه..لایحه تصویب شده این ان‌قلت‌ها چیه

فردی دیگری هم با انتقاد از مجمع تشخیص نوشت: وقتی مجلس لوایح چهارگانه را تصویب و شورای نگهبان تایید کرده چرا مجمع باید نظر بدهد؟؛ حمید نیز در پاسخ به این فرد که نامش را منتشر نکرده بود، نوشت: بعد از مرگ آیت الله هاشمی مجمع شده شورای نگهبان ۲ ... ولی زمان هاشمی دکور بود. 

مشروح نظرات کابران خبرآنلاین را  اینجا بخوانید. 

۲۷۲۱۵

کد خبر 1315060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  13 5
  نظر اسلام راستگویی و درست رفتاری هست
 • NL ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  27 22
  اف ای تی اف یعنی باز گرداندن عزت ملت ایران در جامعه جهانی و کوتاه کردن دست تندرو ها از منابع ملی و بیت المال
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  21 17
  کاری به اصل ماجرا و موافقت و مخالفت ندارم ... کار به ادله ی بعضیا دارم ... اگه جلو فساد رو تو عالم گرفته غیر ایران و کره شمالی و اون چیزایی که میگن ... پس این فسادهای هدابت شده در آمریکا و اروپا و .... از کجاست ...
 • ali IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
  19 21
  شفافیت درسته ولی به چه قیمتی،مبارزه با فساد و پولشویی خیلی هم خوبه ولی وقت ایران رو محور شرارت معرفی میکنند و سپاه پاسداران رو گروه تروریستی می نامند میدونید یعنی چه؟ یعنی خود تحریمی