سرنوشت بازی بصره در جلسه شنبه تاج و همتای عراقی

شلوغی های کشور عراق باعث شده فدراسیون فوتبال ایران به فکر برگزاری بازی در شهری غیر از بصره باشد و شایعاتی در خصوص به تعویق افتادن بازی مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی روز 23 آبان تیم های عراق و ایران در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2022 و جام ملت های آسیا 2023 از یک هفته پیش با حواشی زیادی همراه شد. اینکه شلوغی های کشور عراق باعث شده فدراسیون فوتبال ایران به فکر برگزاری بازی در شهری غیر از بصره باشد و شایعاتی در خصوص به تعویق افتادن بازی مطرح شود. البته که همین امروز فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد بازی در همان زمان و مکان قبلی برگزار خواهد شد اما هنوز هم صحبت های زیادی در خصوص بازی حساس دو تیم مطرح می شود. دیداری که از هر نظر حساسیت های زیادی دارد و حالا با توجه به شرایط این روزهای کشور میزبان، حساسیت ها در خصوص محل برگزاری هم بیشتر شده.

انقدر بیشتر که سرپرست تیم ملی فوتبال ایران هم امروز اعلام کرد گروهی چند نفره عازم کشور عراق خواهد شد تا شرایط بازی دو تیم را بررسی کند. محمدرضا ساکت در این خصوص گفته: با توجه به میزبانی عراق از این بازی و اهمیت وافر موضوع، از چندی پیش برنامه ریزی برای سفر به بصره صورت گرفته بود تا از مراحل مختلف مربوطه بازدید و جمع بندی داشته باشیم. این سفر همانطور که اشاره شد از قبل برنامه ریزی شده و هیچ تغییری هم در روند آن اتفاق نخواهد افتاد. بدون شک، مهم ترین مساله در باب برگزاری یک مسابقه فوتبال به صورت کلی سلامت همه ارکان مسابقه شامل تیم ها، داوران، تماشاگران، مسولان برگزاری مسابقه و... می باشد.

روز شنبه در کشور عراق بین مسئولین فدراسیون فوتبال ایران و این کشور جلسه ای برگزار خواهد شد. در این جلسه قرار است حساسیت های مربوط به بازی بررسی شود و دو طرف تصمیم گیری کنند که بازی دو تیم در کدام شهر و کدام استادیوم برگزار شود. همانطور که مسئولان فدراسیون فوتبال عراق اصرار دارند که بازی در شهر بصره برگزار شود، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران هم می گویند بازی باید در یکی از شهرهای نجف، کربلا و یا اربیل برگزار شود. اصرار فدراسیون فوتبال ایران به این دلیل است که امنیت محل برگزاری باید به طور کامل تامین شود. نکته قابل توجه اما این است که فدراسیون فوتبال دو کشور در آرامش با همدیگر همکاری می کنند. حتی فدراسیون فوتبال ایران هم کاملا موافق برگزاری بازی در کشور عراق است و با فرضیه برگزاری در کشور دیگری مخالفت کرده. مهم اما این است که امنیت شهر محل برگزاری بازی تامین شود و قرار است روز شنبه در جلسه همین موضوعات مطرح شود.

257 41

کد خبر 1315064

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =