دردسرهای مدیرعامل بوئینگ برای سقوط ۷۳۷ / به دستور سنا پرواز در آمریکا ممنوع شد

فارس به نقل از رویترز نوشت: نمایندگان سنای آمریکا می‌گویند تا وقتی ۹۹.۹ درصد مردم آمریکا نسبت به امنیت هواپیماهای بوئنیگ ۷۳۷ قانع نشوند این هواپیما اجازه پرواز نخواهد یافت.

دنیس مولنبرگ، مدیر عامل شرکت هواپیماسازی بوئنیگ آمریکا، فردا و به مدت دو روز در جلسه استماع کنگره حضور پیدا خواهد کرد و باید به سؤال نمایندگان آمریکا درباره علل سقوط هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ پاسخ دهد.

اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری شاهد سقوط ۲ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اتیوپی و اندونزی بودیم که به کشته شدن ۳۴۶ نفر مسافر و خدمه  منجر شد و از آن زمان تا کنون تمام کشورهای جهان از جمله خود آمریکا پرواز این هواپیماها را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کردند و در واقع صدها فروند از این هواپیماها در شرایط کنونی زمین‌گیر شده‌اند.

راجر ویکر، سنانور جمهوری‌خواه، که ریاست کمیته بررسی این دوسانحه در سنای آمریکا را بر عهده دارد می‌گوید: پر واضح است که این سوانح نباید رخ می دادند و من فکر نمی‌کنم در طراحی هواپیماها توجه کافی به تفاوت واکنش خلبانان به هشدارهای درون کابین خلبان شده باشد.

گزارشات متعددی حاکی از آن است شرکت بوئینگ در طراحی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ به واکنش متفاوت خلبانان به سینگنال‌های هشدار در کابین توجه نکرده است.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا ماه‌هاست که در حال بررسی اقدامات پیشنهادی بوئینگ در ارتقاء سیستم نرم افزاری هواپیماها، برگزاری دوره‌های آموزشی، و تغییرات سیستمی است اما بعید به نظر می‌رسد حداقل تا ماه دسامبر شاهد صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای ۷۳۷ باشیم.

ویکر در این باره گفت: تا زمانی که ۹۹.۹ درصد شهروندان آمریکایی و سیاست‌مدران این کشور نسبت به امنیت هواپیماهای ۷۳۷ اطمینان حاصل نکنند، این هواپیماها اجازه پرواز نخواهند یافت.

وی افزود سوال اصلی اینجاست که ما چگونه می توانیم به سطحی از اطمینان برسیم که دیگر این اتفاقات تکرار نشوند.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1315107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =