مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری آذربایجان شرقی:آمریکا علیه ایران‌ جنگ سایبری اعلام کرده است

مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: آمریکا با انجام روزانه هزاران حمله به زیرساخت‌های سایبری ایران رسما علیه ایران اعلان جنگ کرده است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمدباقر آقایی در نشستی با اصحاب رسانه استان گفت: پدافند غیرعامل از بدو زندگی انسان وجود دارد و انسان از گذشته برای دفاع از خود به غارها و نقاط مرتفع پناه می‌برده است.

وی با بیان اینکه دفاع در مقابل تهدیدات به دو نوع عامل و غیرعامل تقسیم می‌شود افزود: در دفاع عامل با تجهیزات و تسلیحات نظامی در مقابل تهدیدات ایستادگی می‌شود که جنگ تحمیلی ۸ ساله نمونه بارز آن است.

وی ادامه داد: نوع دوم دفاع غیرعامل یا پدافند غیرعامل است که با انجام برخی کارها و فعالیت‌ها از خود در صورت حمله دشمنان دفاع می‌کنیم.

آقایی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) گفت: برای دفاع از کشور باید در زمان صلح خود را توانمند کنیم.

وی با اشاره به موقعیت ژئو پلیتیکی جمهوری اسلامی ایران گفت: لازم است تا خود را همزمان با پیشرفت تکنولوژی و تولید تسلیحات جدید برای روزهای جنگ و تهدیدات مختلف آماده کنیم.

آقایی با بیان اینکه ما در منطقه‌ای طوفانی قرار داریم گفت: نیاز است تا خود را برای مقابله با طوفان های سهمگین آماده کنیم.

وی با اشاره به شروع دیر وقت پدافند غیرعامل در ایران گفت: پدافند غیرعامل در ۸ بهمن ۱۳۸۲ با فرمان مقام معظم رهبری در کشور آغاز به‌کار کرد.

آقایی با اشاره به اینکه هدف پدافند غیرعامل ایجاد فرهنگ، زیرساخت و توانمندی‌های مناسب در زمینه دفاع غیرعامل می‌باشد، گفت: امروز باید در پدافند غیر از تئوری خارج شده و به صحنه عمل وارد شویم.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه پدافند غیرعامل موضوعی فرا جناحی است گفت: همه ما با تمامی طیف‌های سیاسی‌ و غیرسیاسی باید در راستای توانمندی پدافند غیرعامل قدم برداریم.

وی رسالت پدافند غیرعامل را در سه بخش، صیانت از جان و مال مردم، حفاظت از زیرساخت های کشور و حفظ نظام مدیریتی کشور عنوان کرد.

وی ادامه داد: قصد داریم پدافند غیرعامل خبری را برای اولین بار در کشور و در آذربایجان شرقی راه اندازی کنیم .

آقایی گفت: ستاد نکوداشت هفته پدافند غیرعامل در سازمان ها و ادارات شهرستان ها و مرکز استان تشکیل شده و برنامه‌های این هفته را پیگیری می‌کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه نقشه‌ راه پدافند غیرعامل استان در حال تهیه است، گفت: برنامه‌های جامعی برای ایجاد زیرساخت های پدافند غیرعامل در استان وجود دارد.

وی با اشاره به‌ اینکه قرارگاه‌های پدافند زیستی در استان پر رنگ تر شده است، گفت: استان ما یکی از مراکز تولید مواد پالایشگاهی و شیمایی مورد نیاز صنایع است که برای همین منظور قرارگاه پدافند شیمایی نیز در استان راه‌اندازی شده‌است.

وی با اشاره به حضور تیم های پالایش تهدیدهای شیمیایی‌ در گمرکات استان گفت: برخی تهدیدها وجود داشت که شناسایی و برای رفع به مراجع ذیربط ارجاع شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با اشاره بر لزوم اخذ مجوز پدافند غیرعامل در ایجاد زیرساخت‌ها گفت: هیچ زیرساختی بدون مجوز پدافند غیرعامل در استان اجرا نمی‌شود.

وی با اشاره به لزوم‌رعایت پدافند غیرعامل در پروژه قطار شهری تبریز گفت: برخی نواقص در خط یک مترو وجود داشت که برای رفع به قطار شهری ارجاع شده و در خط ۲ نیز الزامات پدافند رعایت می شود.

آقایی با بیان اینکه آمریکا رسما علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام جنگ سایبری کرده است گفت: روزانه هزاران حمله سایبری توسط بیگانگان به تاسیسات استان انجام می‌شود که با وجود زیرساخت‌های قدرتمند ناکام‌ می‌مانند.

وی با بیان اینکه اغلب دستگاه‌های مدیریتی استان در سایه رزمایش های قطعی برق ژنراتورهای تولید برق تهیه کرده اند گفت: در مواقع قطعی برق ادارات و مراکز حساس مدیریتی و بیمارستان‌ها توان تامین برق مورد نیاز خود را دارند.

آقایی با اشاره به توانمندسازی استان در خصوص دفع زباله‌های عفونی و بیمارستانی گفت: در اثر فعالیت های دانشگاه‌ علوم‌پزشکی وضعیت دفع پسماندهای عفونی نسبت به سال‌های گذشته بهتر شده‌ است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش پدافند غیرعامل گفت: ۳۰ نفر برای آموزش اصول پدافند غیرعامل آموزش دیده و برای فرهنگ‌سازی و توانمندسازی به شهرستان ها و ادارات فرستاده‌ می‌شوند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان در پایان گفت: ۵۰۰ برنامه برای برگزاری در هفته پدافند غیرعامل پیش‌بینی‌ شده که گزارش آن پس از پایان هفته پدافند غیرعامل به سازمان پدافند غیرعامل کشور ارسال خواهد شد.

46

کد خبر 1315147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =