واکنش سازمان ملل: نمی توانیم مستقلا مرگ البغدادی را تایید کنیم

ایرنا نوشت: سخنگوی سازمان ملل گفت که این سازمان قادر به تایید ادعای آمریکا مبنی بر کشتن سرکرده داعش نیست. «حق» تصریح کرد: ما شخصا نمی‌توانیم صحت این [ادعا]را تایید کنیم. ما به درستی منابع اطلاعاتی متعددی که در این باره سخن گفته‌اند اعتماد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، فرهان حق سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه گفت که این سازمان قادر به تایید ادعای آمریکا مبنی بر کشتن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش نیست و اینگونه ادعاها باید از سوی مقام‌ها متعددی که در منطقه حضور دارند تایید شود.

«حق» تصریح کرد: ما شخصا نمی‌توانیم صحت این [ادعا]را تایید کنیم. ما به درستی منابع اطلاعاتی متعددی که در این باره سخن گفته‌اند اعتماد می‌کنیم، اما مشخص است که هرگونه اطلاعاتی باید توسط مقام‌هایی که در صحنه حضور دارند، تایید شود.

سازمان ملل: نمی توانیم مستقلا مرگ البغدادی را تایید کنیم / به منابع اطلاعاتی متعددی که در این باره سخن گفته‌اند اعتماد می‌کنیم

همچنین «ادموند فتون-براون» هماهنگ کننده تیم نظارت سازمان ملل بر گروه‌های تروریستی در مصاحبه‌ای تاکید کرد که این گروه نیز نمی‌تواند کشته شدن البغدادی را تایید کند، اما با ایالات متحده برای تایید این موضوع همکاری می‌کنیم.

دونالد ترامپ روز یکشنبه در نطق تلویزیونی اعلام کرد در عملیاتی که با هماهنگی روسیه، عراق، ترکیه و سوریه انجام شده است، ابوبکر البغدادی سرکرده تروریست‌های داعش را به هلاکت رسانده اند.

وی در عین حال بر ضرورت حفاظت از میادین نفتی در شمال سوریه تاکید کرد و گفت: نیروهای ما برای حفاظت از این میادین نفتی باقی خواهند ماند.

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه هم در اظهاراتی مطرح کرد پای ۴۵ میلیون دلار در ماه مطرح است و نمی‌تواند از آن چشم پوشی کند. از این رو حفاظت از این منابع نفتی اهمیت دارد.

ترامپ پیشتر هم مطرح کرده بود که باید در حمله به عراق نیز میادین نفتی آن کشور را در اختیار می‌گرفتند و از منابع آن استفاده می‌کردند. شاید او تنها رئیس جمهوری آمریکا است که به صراحت از نیات پشت پرده جنگ‌های خونین و بی پایان منطقه خبر می‌دهد.

2323
کد خبر 1315212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =