۹ نفر
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۷
«تبلیغ»تان، «ضد تبلیغ» نشود

اسلام دین زیبایی هاست. دین عشق است. دین عشاق است. اسلام دین کامل و تمام است؛ این را من که باشم بگویم، دانشمندان برجسته تمام اعصار گفته و می گویند.

قوانین و قواعد اسلام اگر تمام و کمال و بدون تحریفات و تندروی ها و ندانم کاری ها و نادانی ها اجرا شود؛ بهترین خواهد بود و کامل ترین. بهانه نوشتن این مطلب مشخصا اما اقدامات بعضی مدیران و مسوولین مدارس است؛بعضی آنها که نمی دانند چگونه اسلام زیبا را به دانش آموزان نشان دهند و نادانسته کارهایی می کنند که «تبیلغ» آنان برای اسلام به «ضد تبلیغ» تبدیل می شود؛متاسفانه.

در تعطیلات یک روز در میانی که گذشت و مصادف بود با ایام عزاداری 28 صفر و همچنین شهادت امام رضا علیه السلام، برخی مدارس و برخی مدیران و دبیران پرورشی، برگزاری مراسمی چون زیارت عاشورا و روضه خوانی را در دستور کار خود قرار دادند.

برخی از این عزیزان با دانایی و توانایی در محیطی مناسب چنین برنامه هایی - به نحوی که دانش آموزان خسته نشوند- این ایام را به خوبی برگزار کردند که جای تشکر و قدردانی دارد.

برخی دیگر اما به هر دلیلی که می توان کمبود امکانات و محیط مناسب نام برد از انجام خوب و مناسب این کار عاجز بودند و این ها همان دسته ایی هستند که بیم آن می رود کارشان اثر ضدتبلیغی  داشته باشد.

همان مدیران و مسوولین مدارس ابتدایی و رده بالاتر که صبح زود در هوای نسبتا سرد پاییزی دانش آموزان را روی آسفالت مدرسه نشاندند و برایشان زیارت عاشورا و روضه پخش کردند؛ اینان که شاید به فکر پر کردن رزومه خود از باب گزارش کارهای فرهنگی و مذهبی هستند بهتر است به روش های بهتری برای برگزاری مراسم مذهبی بیاندیشند.

کاش بخش «پرورش» وزارت آموزش و پرورش اهتمام بیشتری به این مهم داشته باشد.
کاش بعضی مدیران مدارس هم بدانند قرار نیست بیلان و رزومه فرهنگی و کاری آنان با هزینه کردن برای نظام پر شود.
کاش بعضی بدانند در شرایط فعلی آشنایی دانش آموزان با دین مبین و ارزشمند اسلام، حساسیت ها و ریزه کاری های زیادی دارد که اهلش می خواهد و فن اش.
کاش مسایل اینچنینی که در نگاه اول مهم نیست، مهم تلقی شود. کاش...

* روزنامه نگار

کد خبر 1315361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شهروند IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
    0 0
    جناب بذرافکن حدود ۴۰ سال است که دوستان جاهل و متعصب و دشمنان دوست نما در این کشور چنان چهره سیاه و کج و موجی از اسلام نمایش داده اند که از دین واقعی تقریبا محتوایی نمانده و هر چه باقی مانده ظاهری نازیبا و نا معقول و فراری ده مردم از دین است. شور بختانه تیشه جهل و تعصب آنچنان در این سالها بر ریشه دین زده شده که کمر دین واقعی را خم کرده. خدا به ما و آنها که ندانسته اینچنین دین را نابود کردن معرفت، و آنهایی را که دانسته از این آب گل آلود بی فرهنگی ماهی میگیرن، راه راست عطا فرماید