متوسط درآمد یک خانواده تهرانی چقدر است؟

در حالی که بررسی ها نشان می دهد متوسط درآمد خانوار شهری در ایران طی سال گذشته اندکی بیشتر از ۴۳ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان است، درآمد خانوار شهری تهرانی رقمی بالاتر از این متوسط را تشکیل می‌دهد.

 به گزارش خبرآنلاین، تهران به عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ایران، مقصد بسیاری از مهاجران و جویندگان کار محسوب می‌شود.

 هر چند بسیاری با هدف یافتن شغل راهی تهران می‌شوند اما بالا بودن هزینه زندگی در تهران، خود به موضوعی مشکل ساز برای این دسته از افراد تبدیل می شود.

گزارش های مرکز آمار ایران نشان می دهد متوسط درآمد خانوار شهری تهرانی بالاترین متوسط درآمد در ایران محسوب می شود. درآمد هر خانوار تهرانی در سال گذشته به طور متوسط به بیش از ۶۴ میلیون تومان رسیده است. این رقم ۲۰ میلیون و ۵۴ هزار تومان بالاتر از ارقامی است که برای خانوارهای کل کشور محاسبه شده است.

تهران

 بر این اساس مرکز آمار ایران متوسط هزینه زندگی در تهران را برای هر خانوار تهرانی اندکی بالاتر از ۵۸ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان  در سال گذشته اعلام کرده است. این رقم نیز ۱۹ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان بالاتر از متوسط هزینه خانوارها در کل کشور است. متوسط هزینه زندگی برای خانوار شهری در کل کشور ۳۹ میلیون ۳۲۰ هزار تومان از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است. بعد از تهران خانوارهای ساکن استان البرز پردرآمدترین خانوار در کل کشور محسوب می شوند . متوسط درامد خانوار البرزی برابر با ۵۰ میلیون تومان در سال محاسبه شده است . متوسط هزینه خانوارهای البرزی نیز برابر با ۴۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان اعلام شده است. 

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1315366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =