۰ نفر
۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
چین و آمریکا صلح می‌کنند؟

 تسنیم به نقل از راشاتودی نوشت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد چین و آمریکا احتمالاً قدم بزرگی برای آرام کردن درگیری های تجاری برمی‌دارند و ماه میلادی آینده بخش مهمی از یک قرارداد تجاری جدید را امضا می‌کنند.

جنگ تجاری

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد چین و آمریکا احتمالاً قدم بزرگی برای آرام کردن درگیری های تجاری برمی‌دارند و ماه آینده بخش مهمی از یک قرارداد تجاری جدید را امضا می‌کنند.

وی به خبرنگاران گفت:« ما از برنامه امضای بخش بزرگی از قرارداد جلوتر هستیم. ما نام آن را مرحله اول گذاشتیم ولی بخش بسیار بزرگی از این قرارداد است ».

وی اضافه کرد این قرارداد احتمالاً در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا پسیفیک در شانزدهم و هفدهم نوامبر در شیلی امضا خواهد شد.

جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ دنیا بیش از یک سال است ادامه دارد و باعث وضع عوارض تلافی جویانه و تحریم‌هایی بر کالاهای هر دو طرف شده است.

هر دو کشور سعی کردند در هفته های اخیر به یک قرارداد برسند. در این بین آمریکا تصمیم گرفت افزایش عوارض بر کالاهای چینی را به تعویق بیاندازد و پکن توافق کرد که بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار از محصولات کشاورزی آمریکا را بخرد.

کشاورزان آمریکایی ضربه سختی از این درگیری های تجاری خورده اند که باعث شد دولت آمریکا عکس العمل نشان دهد. قبل از سرگیری خرید محصولات کشاورزی آمریکا توسط چین، دولت ترامپ قول داده بود در صورت لزوم تا ۲۸ میلیارد دلار به کشاورزان کمک کند.

ترامپ گفت بخش اول این قرارداد به کشاورزان کمک خواهد کرد و بسیاری از نیازهای بانکی را برطرف می‌ سازد.

خبر قرارداد احتمالی چین و آمریکا و کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بازارهای آمریکا را پس از آغاز معاملات در روز دوشنبه بالا برد. شاخص اس پی ۵۰۰ رکورد جدیدی ثبت کرد و تا ۳۰۴۲.۱۰ امتیاز بالا رفت و داو جونز و نزدک هر کدام ۰.۶ درصد افزایش یافتند.

۱۷/۲۲۳۲۲۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1315396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =