خاطره هافبک استقلال از زد و خورد با امیرحسین صادقی

امروز اصغر طالب‌نسب هافبک اسبق استقلال و همینطور علی باغمیشه مهاجم اسبق پرسپولیس میهمان برنامه سلام صبح بخیر شبکه سوم سیما بودند و درباره دلیل محو شدن‌شان از فوتبال توضیحاتی دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بعضی از فوتبالیست ها بعد از اتمام دوران بازیگری شان به طور کامل از فضای فوتبال محو می شوند. امروز در برنامه سلام صبح بخیر به این مسئله و چرایی آن پرداخته شد. بعد از آنکه گزارشی از وضعیت بعضی از ستاره های محو شده ارایه شد، اصغر طالب نسبت و باغمیشه هم در استودیو این برنامه حاضر شدند و توضیحاتی دادند.

پس از پخش سکانسی از سریال «پژمان» باغمیشه درباره اینکه آیا شده شما را هم در خیابان نشناسند، گفت: بله. خیلی اتفاق افتاده من را نشاسند. کلا زندگی تغییر کرده ما هم تغییر چهره داده ایم. ما از فضا دور افتاده ایم.

طالب نسب نیز در این خصوص گفت: من هم این چالش را دارم. نمی دانم مرا می شناسند یا نمی شناسند. بعد از جدایی از استقلال در خیابان چند نفر دست تکان دادند. فکر می کردم من را می شناسند ولی نگو سوال داشتند یا می خواستند آدرس بپرسند. به مرور با این موضوع کنار آمدم.

باغمیشه نیز با بیان اینکه فوتبالیست دوبار می میرد، اظهار کرد: وقتی فوتبالیست از اوج محبوبیت و شهرت دور می شود چاره ای نیست و فراموش می شود.

طالب نسب در پاسخ به این سوال که نشده خودتان را معرفی کنید و کارتان راه بیفتد، ادامه داد: ما دنبال این نبودیم خودمان را معرفی کنیم و بخواهیم سو استفاده کنیم. فوتبال خیلی بی رحم است. فوتبالیست ها درگیر شهرت و حاشیه هستند و کم کم جذابیت به وجود می آید. اما این جبر فوتبال است و مردم فوتبالیست زنده را می بینند. من پاس همدان هم که بازی می کردم همه فکر می کردند فوتبال را کنار گذاشته ام. چون وقتی از استقلال و پرسپولیس دور می شوید از یادها می روید.

باغمیشه اما با خنده گفت: «خب شده خودمان را معرفی کنیم و بعد از آن شناخته اند. همه جا همینطوری است و وقتی بازیکنان از لیگ دور می شود یا به تیم های پایین تر می رود محبوبیت قبل را ندارد. مربیانی که فکر می کنیم محو شده اند دارند در لیگ های پایه کار می کنند. سالی که من راه آهن بودم کسی نمی دانست امیدهای راه آهن هستم و هنوز باغمیشه یا طالبی نسبی هست.

طالبی نسب یادآور شد: واقعا فوتبالیست دو بار می میرد. توصیه ای که به فوتبالیست های الان می کنم این است که خیلی درگیر مسائل حاشیه ای نشوند.

وی البته یک حاشیه جنجالی در دوران فوتبالش داشت؛ درگیری با امیر حسین صادقی. او درباره این درگیری توضیح داد: این حاشیه آنقدر هم جدی نبود. آن روز تمرین تحت فشار بود و من امیرحسین را زدم. او هم تلافی کرد و من زمین خوردم. وقتی خواستم بلند شوم دیدم به سمت من آمده است. بچه ها ما را سوا کردند و دو سه روز بعد هم آشتی کردیم. کلا دعوای جدی نبود و یک دستی به سمت یکدیگر پرت کردیم!

باغمیشه نیز درباره درگیری لفظی شدیدی که با امیر عابدینی مدیرعامل وقت پرسپولیس داشت، گفت: آن زمانی من یک مبلغی از قراردادم را خواستم چون احتیاج داشتم و آقای عابدینی گفتند نداریم و روی دور لج و لج بازی افتادیم. در برنامه فردوسی پور من آمدم و با لحن بدی هم صحبت نکردم اما ایشان ناراحت شدند. بعد هم که من از پرسپولیس رفتم.

وی درباره عکسی از تیم ملی دانشجویان در ایتالیا که خودش هم در آن حضور داشت گفت: از آن زمان خاظره ای جز آسیب دیدگی ندارم. آنجا انصاریان مرا زد و با پای گچ گرفته بودم. خودی ها ما را زدند!(خنده)

طالبی نسب هم درباره عکسی که مربوط به باشگاه های جام حذفی سال ۸2 بود گفت: ما در بازی رفت که در اصفهان بود بردیم و خیلی جنجال شد. آقای قلعه نویی درگیر شده بود. ایشان در جایگاه حضور داشتند. دو هفته بعد بازی برگشت بود و خیلی ما را تهدید کردند که فلان و بیسار می کنیم و شرایط برای ما سخت بود. روزی که برای آن بازی وارد ورزشگاه شدیم، ورزشگاه پر بود و تیم رقیب سرود قهرمانی می خواندند. ما هم گرم کردیم و آمدیم و بازی را بردیم و بعد هم اتفاقاتی افتاد و ما قهرمان شدیم.

او درباره امضای قرارداد با پرسپولیس قبل از حضور در استقلال گفت: من با پرسپولیس قرارداد  داخلی بستم چون از استقلال پیشنهاد داشتم به آن تیم رفتم البته علی آقای پروین را هم خیلی دوست دارم.

باغمیشه در پایان حرف های خود بیان کرد: از شما و شبکه سه تشکر می کنم که به ما این فرصت را دادید که باز دیده شویم. از آقایان گرشاسبی و انصاریفرد که کمک کردند ما آکادمی پرسپولیس را در تهران و پرند برای استعدادیابی به وجود بیاوریم ممنونیم.

طالبی نسب هم گفت: از باشگاه استقلال بابت رفتاری که با پیشکسوتان دارد، گله می کنم. ما مظلوم واقع شده ایم و یک تیم دست و پا شکسته داریم. واقعا تیمی وجود ندارد و آقای شوری زحمات زیادی می کشد که فقط یک زمین تمرین جور کند. به نظرم تیم استقلال بیشتر باید برای پیشکسوتان ارزش قائل شود.

252 43

کد خبر 1315658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =