جای خالی استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر امیدها

لیگ برتر امیدهای کشور در حالی هفته نهم خود را با صدرنشینی شاهین شهرداری بوشهر پشت سر گذشت که جالی خالی تیم های استقلال و پرسپولیس و تیم های تهرانی در این لیگ کاملا احساس می شود.

به گزارش "ورزش سه"، سال های سال است که تیم های امید باشگاه های تهرانی در بازی های لیگ برتر امیدهای کشور شرکت نمی کنند و شاید به دلیل کاهش هزینه ها ترجیح می دهند در بازی های لیگ برتر امیدهای تهران حاضر باشند و شاید به همین دلیل است که باشگاه های لیگ برتری نتوانسته اند از بین تیم های امید خود مهره خوبی برای اضافه کردن به تیم بزرگسالان انتخاب کنند. به طور حتم سطح مسابقات کشوری از استانی بالاتر است و به سود تیم های استقلال و پرسپولیس و دیگر تیم های تهرانی است که درلیگ برتر امیدهای کشور شرکت کنند.

در مهمترین لیگ های جهان تیم های لیگ برتری الزام به تشکیل تیم امید دارند و اینکه تیم هایشان یک روز قبل از رویارویی تیم های بزرگسالان با هم بازی می کنند و به واقع جدول لیگ برتر عینا در رده سنی امیدها تشکیل می شود و همه این ها به خاطر بهاء دادن به فوتبال پایه است و البته باشگاه ها از این طرح استقبال کرده اند چون به خوبی می دانند توجه به تیم های پایه بخشی از نیازهای آنها را مرتفع خواهد کرد و از همه مهمتر باعث درآمدزایی آنها خواهد شد. از سویی در لیگ های معتبر باشگاه ها موظف هستند برخی از درآمد خود را به آکادمی اختصاص دهند که در لیگ برتر ما چنین الزامی وجود ندارد و همان طور که می بینید تیم های تهرانی در لیگ برتر امیدهای کشور حضور ندارند.

حضور شاهین شهرداری بوشهر در صدر جدول لیگ برتر امیدهای کشور در حالی که تیم بزرگسالان این باشگاه در لیگ برتر در انتهای جدول قرار دارد در نوع خود جالب توجه است. عدم حضور ملوان در این جدول هم موضوع جالب دیگری است. باشگاهی که همواره یکی از تیم های مطرح لیگ برتر امیدهای کشور بود. از دیگر نکات جالب توجه حضور ذوب آهن در جمع سه تیم انتهای جدول است و گویی تیم امیدهای این باشگاه از تیم بزرگسالان در نتیجه گیری الهام می گیرد.

43 43

کد خبر 1315685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =