تذکر دادستان به شورای شهر و شهرداری کرج

اقتصاد برخط نوشت: دادستان عمومی و انقلاب کرج در تذکری به شورای شهر و شهرداری کرج گفت: در صورت تداوم عدم مدیریت شهری در بارندگی ها و ایجاد خسارت به شهروندان و زیر ساخت های شهری مطابق قانون و مقررات موجب ایجاد مسئولیت کیفری خواهید شد.

حاجی رضا شاکرمی طی نامه ای به شورای شهر کرج اظهارکرد: با توجه به اینکه در سال ۹۶ بارش برف سنگین در شهر کرج موجب مسدود شدن خیابان ها، کوچه ها و همچنین بروز مشکلات عدیده ای در رفت و آمد شهروندان شد که نشان از عملکرد ضعیف شهرداری کرج در آن مقطع و موجب آبگرفتگی معابر در نقاطی از شهر بود که در نهایتا مشکلاتی در تردد شهروندان شده و نارضایتی ایجاد کرد.
وی با اشاره به تداوم این عدم مدیریت در بارش های سال جاری افزود: بارش باران شدید در روز دوشنبه هفته جاری و مسدود شدن تعدادی از زیر گذر ها، خیابانها، مشکلات بهداشتی، زیست محیطی و ورود فاضلاب انسانی به برخی خیابان های شهر نشان از عدم برنامه ریزی دقیق شهرداری کرج جهت مهار روان آبهای سطحی داشت.
دادستان عمومی و انقلاب کرج تصریح کرد: باید در این زمینه کارگروهی متشکل از شهرداری، اداره آب و فاضلاب و سایر نهاد و دستگاه های ذیربط تشکیل و ظرف یک ماه برای مهار روان آب های سطحی ناشی از بارندگی ها و رفع مشکلات برخی زیر گذر ها به لحاظ ورود آب های سطحی همچنین ارایه راهکار و مهار و انتقال آب از جنوب شهر به سمت ماهدشت چاره ای اندیشیده و نتیجه را به این دادستانی منعکس کنید.
شاکرمی بیان کرد: در صورت تداوم این وضعیت و ایجاد خسارت به شهروندان موجب مسئولیت مدنی برای شورا و شهرداری و در صورت ایجاد خسارت به زیر ساخت های شهر به لحاظ اعمال قصور در انجام وظیفه منتهی به تضییع حقوق بیت المال و حقوق عمومی مطابق قانون و مقررات موجب ایجاد مسئولیت کیفری خواهد شد.

46

کد خبر 1315721

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =