رفع تصرف از بیش از ۵۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی  استان در ازنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از رفع تصرف ۵۵۹۱۷ مترمربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه، در شهرستان ازنا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مهرداد فتحی با اعلام این خبر، گفت: ۵۵۹۱۷ متر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیری حفاظت محیط زیست استان لرستان و دستور مقام قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.
وی افزود: متخلف تصرف اراضی ملی، توسط دستگاه قضا به پرداخت جزای نقدی به میزان ۲۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

اراضی ملی جزو انفال و حقوق عامه مردم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان اراضی ملی را جزو انفال و حقوق عامه مردم دانست و اظهار داشت: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی اداره کل حفاظت محیط زیست استان است و این اداره کل با هر گونه دخل و تصرف در عرصه های طبیعی به ویژه مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال الهی دستخوش تخریب و تجاوز قرار گیرند.

پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی حدود ۲۴۴۴۴ هکتار، منطقه ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه های نسبتاً مرتفع و دره های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ می باشد. قوچ و میش وحشی از اصلی ترین پستانداران این منطقه به شمار می رود.

46

کد خبر 1315788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =