بیانیه توضیحی «حزب‌الله» و «أمل» برای تکذیب یک ادعای نادرست

فارس نوشت: حزب‌الله و «امل» با صدور بیانیه‌ای ادعای ارسال پیام از سوی این دو جنبش برای فرمانده ارتش مبنی بر لزوم بازگشایی مسیرها را تکذیب کردند.

 جنبش‌های لبنانی «حزب‌الله» و «امل» در بیانیه‌ای اعلام کردند، خبری مبنی بر اینکه این دو جنبش به «جوزف عون» فرمانده ارتش گفته‌اند مسیرها باید امروز (پنجشنبه) باز شود، نادرست است.

بر اساس گزارش شبکه « المیادین»، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی پیشتر مدعی شده بودند، حزب‌الله و امل پیامی با این محتوا برای فرمانده ارتش لبنان فرستاده‌اند.

تظاهرات مردم لبنان در اعتراض به برخی مسایل اقتصادی از جمله تعیین مالیات بر تماس‌های رایگان مانند تماس با «واتساپ» از بیست  پنجم مهر آغاز شد و بستن مسیرها توسط معترضان زندگی در این کشور را مختل کرده است.

«سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان هفته جاری استعفای خود را تقدیم «میشل عون» رئیس‌جمهور کرد و عون استعفای وی را پذیرفت.

ارتش لبنان چهارشنبه (دیروز) با صدور بیانیه‌ای از معترضان خواست مسیرها را بازگشایی کنند تا زندگی عادی مردم از سر گرفته شود. ارتش برای این موضوع به صورت مسالمت‌آمیز و با گفت‌وگو وارد عمل شد و بالأخره دیروز مسیرهای اصلی لبنان باز شد.اما معترضان از دیشب بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و برخی مسیرها بسته شده است.

رسانه‌های لبنانی پیش‌تر در گزارشی اعلام کرده بودند، بسته بودن مسیرها روزانه ۱۳۶ میلیون دلار به اقتصاد لبنان خسارت وارد می‌کند.

2323

کد خبر 1315992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =