تلاش حکیم برای ایجاد اجماع در بین جریان های سیاسی برای حمایت از عبدالمهدی

در پی انتشار برخی از اخبار نادرست در خصوص تحولات عراق در رسانه های ایرانی در قالب نقل قول از رسانه های عراقی و همچنین نگارش یادداشت و گزارش هایی بر مبنای اطلاعات غلط در رسانه ها، یک منبع در دفتر جریان حکمت ملی عراق در ایران توضیحاتی در راستای روشنگری و اطلاع افکار عمومی ارائه کرد.

به گزارش خبرآنلاین، وی گفت: جریان حکمت ملی عراق هیچگونه توافقی با جریان صدر و نصر برای استیضاح نخست وزیر نداشته و درخواستی مبنی بر استیضاح عادل عبدالمهدی در پارلمان ارائه نکرده است. جریان حکمت ملی نه تنها خواستار استعفای عادل عبدالمهدی نیست بلکه با وجود اینکه سهمی در دولت فعلی نداشته و ندارد، اما همواره حفظ نظام و حاکمیت عراق اولویتشان بوده است.
همچنین سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق پس از آغاز اقدامات اصلاحی دولت، از اقدامات مثبت دولت و پارلمان در راستای اصلاح امور و پاسخگویی به مطالبات مشروع تظاهرات کنندگان حمایت کرده و معترضان را به برپایی تظاهرات مسالمت آمیز و در چارچوب قانون دعوت کرده اند. ایشان همچنین چندین بار نسبت به ورود افراد نفوذی در بین تظاهرات‌کنندگان هشدار داده و خواستار قاطعیت دولت در برخورد با قانون شکنان شده است.
علاوه بر مواضعی که تاکنون از سوی رهبر جریان حکمت ملی اعلام شد، ایشان شخصا در این ایام با رایزنی مستمر با دولت و جریان های مختلف سیاسی تلاش هایی را در راستای کمک به دولت برای عبور از بحران آغاز کرده که امید است به زودی نتایج مثبتی حاصل شود.

2323

کد خبر 1316000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =