مصرف ۱۱۷ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل از مصرف ۱۱۷ میلیون و دویست هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، سی‌ان‌جی در استان اردبیل با کاهش مصرف روبه رو شده است که به کاهش آلایندگی های زیست محیطی در کشور منجر شده است.

سید حجت مدنی با اشاره به کاهش آلایندگی های زیست محیطی در اثر مصرف سی‌ان‌جی در کشور گفت: مصرف سی ان جی در استان تا آخر مهر ماه ۹۸ به مقدار ۱۱۷ میلیون و ۲۳۲هزار متر مکعب می باشد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به میزان ۵,۴ %( پنج و چهار دهم درصد )کاهش داشته است.

وی افزود: مصرف این مقدار سوخت پاک در هفت ماه گذشته سال جاری موجب صرفه جویی ۱۱۷ میلیون لیتر در مصرف بنزین موتورشده است. و این امر باعث کاهش گازهای گلخانه‌ای در اثر کم شدن مصرف سوخت مایع در استان را نشان می دهد.

سی ان جی و مزایای استفاده برای اقتصاد خانواده در اردبیل

مدنی ادامه داد : با برنامه ریزی هایی که توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور صورت گرفته است ، کسانی که مایل هستند خودروی خود را ((دوگانه سوز ))کنند می‌توانند به سامانه ثبت نام دوگانه سوز کردن خودرو به نشانی اینترنتی www.irngv.ir مراجعه کنند.

مدیر منطقه اردبیل با تاکید برتلاش این منطقه در ترویج فرهنگ استفاده از سوخت پاک در استان بیان داشت : مزایای استفاده از “CNG”به جای بنزین برای اقتصاد خانواده واقتصاد کشور ودست یابی به محیط زیست سالم تر ، اشتغال و صنعت کشور تاثیر مستقیم دارد.

مدنی در مورد خودرو های پایه گاز سوز نیز اعلام داشت :بر اساس آزمایشات صورت گرفته در واحد های تحقیقاتی کشور و نظر کارشناسان این امر در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کشور ،((خودرو پایه گاز سوز)) به عنوان یک خودرو ایمن با استاندارد بالاو با شتاب و پیمایش مناسب است.

46

کد خبر 1316051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =