۶۵ درصد جمعیت کهگیلویه و بویراحمد  زیرپوشش خدمات بیمه سلامت هستند

مدیر کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۵۲۰ هزار نفر از جمعیت استان معادل ۶۵ درصد زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج، غلامرضا کاظمی در همایش بیمه سلامت گچساران افزود: از این تعداد ۳۳۰ هزار نفر بصورت رایگان دفترچه دریافت کردند.

وی بیان کرد: هم اکنون ۳۴۰ هزار نفر روستایی، ۹۰ هزار نفر از کارکنان دولت و ۴۸ هزار نفر از بیمه همگانی استفاده می کنند.

کاظمی تصریح کرد: در بخش سرپایی از جمله دارو نیز پوشش بیمه به میزان ۷۰ درصد است که این میزان برای بیماران سرطانی، صعب العلاج و خاص رایگان یا تا سقف ۹۰ درصد است.

وی افزود: ۷۹۳ مؤسسه تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی در استان طرف قرارداد این سازمان است.

کاظمی ابراز کرد: ۴۱ دفتر پیشخوان در مناطق مختلف این استان کار صدور و تعویض دفترچه و سایر خدمات مورد نیاز بیمه شدگان را انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: بیش از یکهزارو ۵۳ بیار خاص اعم از تالاسمی، هموفیلی، کلیوی و دیالیزی  زیر پوشش بیمه سلامت است.

کاظمی افزود: طرح نسخه الکترونیکی بیمه سلامت در این استان در حال اجراست که  با اجرای این طرح، نیازی به دفترچه کاغذی بیمه سلامت وجود ندارد و بیماران می‌توانند با کارت ملی ویزیت شده و دارو و خدمات دیگر را از داروخانه یا مرکز تصویربرداری دریافت کنند

رئیس اداره بیمه سلامت گچساران نیز در این همایش  گفت: بیش از ۶۰ هزار نفر در شهرستان های گچساران و باشت زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد ۸۰ درصد مربوط به صندوق روستایی و همگانی است.

سید نجف مسعودی افزود: از این تعداد زیر پوشش بیمه سلامت ۲۰ هزار نفر آن ساکن باشت هستند.

وی بیان کرد: از این تعداد ۴۴ هزارو ۸۰۸ نفر زیر پوشش بیمه همکانی و سلامت هستند که بصورت رایگان دفترچه دریافت کردند.

رئیس اداره بیمه سلامت گچساران افزود: ۶۹ مؤسسه تشخیصی درمانی دولتی و خصوصی در گچساران طرف قرارداد این سازمان است و پنج مرکز بهداشتی درمانی روستایی برای خدمات به روستاییان قرارداد دارند.

وی ابراز کرد: پنج دفتر پیشخوان در مناطق مختلف این شهرستان کار صدور و تعویض دفترچه و سایر خدمات مورد نیاز بیمه شدگان را انجام می‌دهند.

فرماندار گچساران در این همایش  با گرامیداشت هفته بیمه سلامت، گفت: افتخار این سازمان بیمه ای، القای حس آرامش به مردم است.

علی خوان پایه افزود: دولت تدبیر و امید تاکنون خدمات ارزنده ای را در زمینه بخش سلامت برداشته است.
وی با بیان اینکه سلامت و امنیت بزرگ ‌ترین نعمت‌های خداوند هستند، نقش سازمان‌های بیمه ‌گر را دراین ‌خصوص بسیار مهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد با همدلی همه نهادها، شاخص‌ های سلامت در جامعه افزایش یابد.

در پایان این آیین از فعالان بخش بیمه سلامت در این شهرستان تجلیل شد.

46

کد خبر 1316078

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =