ضیافتی به گستره نور

بار دیگر حماسه ای به پا شد و دوستداران امام خوبی ها برای خشنودی ولی نعتمشان عاشقانه محفلی از ارادت برپا کردند.

دوباره واپسین روزهای صفر مشهد، حال و هوای عشق و عاشقی به خود گرفت و میلیون ها دل عاشق، واله و شیدا به سوگ صاحب نعمت غریبشان نشستند. غریبی که قرن هاست غریب نیست و با وجود گام های عاشقانه هزاران مرد و زن محبش، حضورش بر تارک قلب های عالمیان می درخشد. 

گردهمایی بزرگ رضویون بار دیگر مرزهای دلدادگی به حضرت ضامن ثامن(ع) را جابجا کرد و حضور میلیونی عزاداران حضرتش، مشهد را قلب تپنده روزهای پایانی ماه حزن و عزای ائمه(ع) ساخت. ضیافتی که از همه نظر چه از حیث کمیت و چه از جایگاه کیفیت، با سال های قبل خود تفاوت های قابل تامل داشت و این تفاوت در اجزای مختلف خدمت به زائران امام مهربانی ها هم دیده می شد. 

امسال بیش از گذشته مردم مشهد، میزبان مهمانان شهر و زائران نیک سرشت امامشان بودند. امسال در روز شهادت امام هشتم(ع) شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد، پذیرای حدود چهار و نیم میلیون زائر و دلداده ای بود که به مشهدالرضا آمده بودند،همین موضوع باعث شد تا شهروندان شهر امام رضا(ع)، پرشورتر از گذشته وارد عرصه خدمت شوند و شوری پرطنین از مهمان نوازی به راه اندازند. میزبانی از زائران حضرت خورشید سن و سال و جنسیت نمی شناخت؛ انگار همه آمده بودند تا خاک پای بهترین مهمان های عالم را توتیای چشمان خود کنند. 

زن، مرد، کودک، برنا و پیر در پذیرایی از مهمانان امام مهربانشان سر از پا نمی شناختند. گویی اربعین دیگری برپا شده بود و در راه خدمت به زائرانش این بار مشهدی ها نقش آفرین اصلی بودند. امسال مجموعه ها و دستگاه های مختلف از جمله آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی و شهرداری مشهد،تشکل های غیردولتی، هیات مذهبی، جمعیت های خدمتگذار، هم نقش متفاوت تری را در ارائه خدمت به زائران حضرت دوست ایفا کردند. اقامه مراسم عزای رضوی در حرم مطهر شمس توس این بار متفاوت  تر از گذشته و با آزادی عمل بیشتری برای حضور هیئات عزاداری با اجازه ورود علم و کتلشان همراه بود؛ مسئولان استان رصدی شبانه روزی از حماسه این روزها داشتند و مدیریت شهری مشهد نیز با ابتکار عملی منحصر به فرد در عرصه میدان شهدا، مردم و مسئولان عزادار را برای نخستین بار گرد هم جمع کرد تا شعار «همه خادم الرضائیم» به بهترین شکل ممکن نمود و ظهور پیدا کند. 

پارلمان شهری مشهد در پنجمین دوره کاری اش به خود می بالد که خادم و یاور چنین مردم و مسئولانی است. اعضای این دوره شورای اسلامی شهر مشهد از مدت ها قبل با اهتمامی ویژه به موضوع دهه آخر صفر ورود پیدا کردند و نتیجه آن را نیز در حماسه بزرگ شهر امام رضا(ع) به چشم خود دیدند. 

به نوبه خودم و به نیابت از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با قدردانی ویژه از تمامی دست اندرکاران ایام دهه پایانی صفر، ایام فرخنده و مبارک ماه ربیع الاول را به تمامی شهروندان و زائران بارگاه قدسی ملک پاسبان رضا(ع) تبریک عرض کرده و از خداوند متعال کمال و توفیق روزافزون را برای خادمان حضرتش مسئلت دارم.


*رئیس شورای اسلامی شهر مشهد

46

کد خبر 1316112

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =