آیت الله جوادی آملی: وجود مدیران فاسد، به دشمن مجال می دهد کشور را ناآرام کند/سپاه و ارتش بازوی مقتدر کشورند

ایسنا نوشت:یک مرجع تقلید گفت: عزیزان سپاهی و ارتشی، بازوی مقتدر کشورند و این پیشرفت‌های روزافزون سپاه و ارتش از عنایت‌های الهی است.

همزمان با هفته «پدافند غیرعامل»، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، به همراه جمعی از معاونین این سازمان، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی با آیت الله جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار اظهار کرد: گرچه ذات اقدس اله به ما وعده و امید نصرت داد و این دین می تواند جوابگوی همه بشر باشد و خود را از هر خطری محفوظ نگه دارد با این وجود امروز حفظ و صیانت از این دین به ما سپرده شده است.

وی ادامه داد: عمرو بن معْدی کرب از سلحشوران بنام صدر اسلام بود. شمشیری داشت به نام «صمصامهِ» که در تیزی زبانزد بود. خلیفه عصر نامه‌ای برای او نوشت و شمشیر او را خواست. او هم چون دستور خلیفه بود اطاعت کرد و شمشیرش را برای خلیفه فرستاد. خلیفه برندگی آن  شمشیر را آزمود و دید آن قدر تیزی و بُرش ندارد! نامه برای عمرو بن معدی کرب نوشت که این صمصامه شما که آن شهرت را داشت، آن تیزی و تُندی را ندارد؟ عمرو بن معدی کرب در جواب خلیفه نوشت: «أنت طلبت منّی السّیف و لم تطلب منّی السّاعد»؛ من شمشیر دادم، بازو که ندادم؛ لذا یک بازو می‌خواهد که از ظرفیت‌های گسترده کشور که به برکت مجاهدتهای امام راحل، خون شهدا و و ایثار جانبازان در کشور ایجاد شده است استفاده کند و چنین توانی در کشور وجود دارد و یکی از نشانه‌های آن، پیروزی در جنگ تحمیلی است، آن هم جنگی که کم از جنگ جهانی نداشت چرا که همه کشورهای جهان علیه ما بودند.

آیت الله جوادی آملی خاطرنشان کرد: اکنون کشور ما در میدان مین است و به لطف الهی در امنیتیم، این چیزی جز نعمت و لطف الهی نیست، اما آنچه در کنار اسلحه، این مملکت را حفظ می کند شما عزیزانید، شما بازوان این نظامید، اسلحه را بسیاری در اختیار دارند، اما آنچه شما عزیزان را متمایز می کند اعتقاد شما به راه و مسیر حق است.

وی اضافه کرد: همه تلاش و کوشش باید این باشد که حتی ذره ای با خون پاک شهداء بازی نشود، در کشور مدیران و مسئولین خوب بسیار داریم، اما حتی وجود چند اختلاسی و مدیر فاسد نیز به دشمنان این مجال را می دهد که فضای کشور را نا آرام کنند.

آیت الله جوادی آملی گفت: حضرت امیرعلیه السلام در نامه ای خطاب به مردم مصر بیان داشتند خواب غفلت در چشم شما باید در حد مزمزه باشد، هرگز نگذارید خواب غفلت از محدوده چشم شما فراتر برود و وارد محدوده هوشیاریتان شود در نتیجه همواره هوشیار و آماده باشید.

وی تاکید کرد: تاکید قرآن در سوره مبارکه توبه این است که همیشه به نحوی آماده باشید که دشمنان از شما بترسند! گرچه شما قصد حمله ندارید اما توان شما باید در حدی باشد که «حتما» دشمنان از حمله به شما احساس هراس داشته باشند.

اثر نبود ولایت فقیه در حوادث لبنان کاملا محسوس است

همچنین آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار کرد: بینش مقاومت اسلامی ایران، آمریکا را به معنای واقعی زمین گیر کرده‌است.

بنا به گزارش فارس، وی با اشاره به منویات اخیر مقام معظم رهبری در جمع دانش آموختگان ارتش جمهوری اسلامی گفت: با تدابیر هوشمندانه معظم له در رابطه با منطق مقاومت، رویکرد کلان مقاومت در بین جوامع علمی و اقتصادی نهادینه شده و مسئولان نیز به این سمت سوق پیدا کرده‌اند.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: آسیب‌ها و نقاط ضعف در منطق مقاومت باید شناسایی و تبیین شوند، مهمترین عامل در پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در برابر آمریکا یاری و نصرت خداوند بوده‌است.

وی ادامه داد: در کنار دوری از غرور، بر قدرت نظامی و عمق بازدارندگی کشور باید به صورت مستمر افزوده شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: مسئولان کشور باید نسبت به حوادث احتمالی در آینده پیش‌بینی و برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اساس دین بر مبنای پدافند غیرعامل نهاده شده، اصول فردی و اجتماعی دین اسلام بر محور پدافند غیرعامل است.

آیت الله فاضل لنکرانی گفت: پدافند غیرعامل شرایطی را در کشور به وجود می‌آورد تا از برهم ریختگی و از هم‌پاشیدگی جامعه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: وجود ولایت فقیه از مصادیق بارز پدافند غیرعامل در کشور است، عدم وجود شخصیتی مانند ولی فقیه در حوادث اخیر کشور لبنان کاملا مشخص است و معلوم نیست این اعتراضات به کدام سمت و سو کشیده خواهد شد.

این عالم دینی با اشاره به وجود پرونده‌های قضایی فراوان عنوان کرد: در صورتی که اصول و مبانی پدافند غیرعامل و احکام شرعی به درستی در جامعه پیاده شود، بسیاری از اختلافات کنونی از بین می‌رود.

2727

کد خبر 1316178

برچسب‌ها