ابوبکر البغدادی، رهبر داعش یا جعبه سیاه آمریکا؟/واکنش ائمه جمعه به شادی گل ویژه بازیکن پرسپولیس/سفارتخانه‌ای که پایگاه جاسوسی است

کشته شدن ابوبکر بغدادی سرکرده داعش توسط آمریکا، سالگرد تسخیر سفارت آمریکا از موضوعاتی بود در تریبون نماز جمعه این هفته‌ شهرستان‌ها مطرح بود.

به گزارش خبرآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم فتاح‌دماوندی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز دماوند در جمع مردم ولایت‌مدار و مؤمن این شهرستان گفت: در بسیاری از موضوع‌ها دست جنایت آمریکا آشکار است.

امام جمعه دماوند گفت: وقتی جوانان انقلابی سفارت آمریکا را تسخیر کردند، با کشف ماشین‌ها و ابزار پیشرفته جاسوسی معلوم شد که سفارت آمریکا واقعاً لانه شیطان بوده است؛ امروز همه می‌دانند که سفارتخانه‌های آمریکا در جهان نه یک مکان سیاسی، بلکه پایگاه جاسوسی پیشرفته و مرکز برنامه‌ریزی آشوب و فتنه و خراب‌کاری با هدف استثمار ملت‌هاست.

بنابر گزارش فارس، فتاح‌دماوندی تصریح کرد: آمریکا ایجادکننده و حامی گروه‌های تروریستی و خود بزرگ‌ترین تروریست در دنیاست؛ ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تکفیری داعش به دست ارتش آمریکا به هلاکت رسید، چون تاریخ مصرف آن تمام شده بود.

وی ادامه داد: البغدادی، جعبه سیاه بسیاری از ارتباطات پنهان همدستان آمریکا بود و زنده ماندنش برای آمریکا ضرر داشت؛ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ادعای کشتن رهبر داعش سوژه خوبی برای بازی رسانه‌ای و سوءاستفاده تبلیغاتی از جنازه آن است.

آمریکا با ایجاد هیاهیو برای کشتن سرکرده داعش، به اهداف خود در انتخابات می‌خواهد برسد

بنابر آنچه تسنیم گزارش کرده است، حجت‌الاسلام مهدی عرب  پور نیز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد،  با اشاره به ادعای کشته شدن سرکرده داعش توسط آمریکا گفت: این کشور برابر کشتن کسی که خودشان آن را آورده و بزرگ کردند چنان هیاهویی به پا می‌کنند تا به اهداف خود در انتخابات آمریکا دست پیدا کنند.

تقدیر ائمه جمعه قم از مهدی ترابی

همچنین آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به درگیری‌های کشور عراق بیان کرد: منشأ اصلی ناامنی، عقب‌ماندگی، اختلاف این کشور آمریکاست، تنها راه برون‌رفت‌ عراق از وضعیت کنونی، بهره‌مندی آنان از تجربه موفق انقلاب اسلامی ایران بوده و ملت شریف عراق بدانند که سفارت آمریکا در بغداد اساس و مرکز فتنه در این کشور است.
آیت الله سعیدی با بیان اینکه جبهه کفر، نفاق و استکبار همیشه به دنبال مذاکره و سازش است، خاطرنشان کرد: برخی که خود را که عاقل می‌دانند سازش با آمریکا را عین مصلحت قلمداد می‌کنند در حالی که عهدشکنی‌های فراوان آمریکا را شاهد بوده‌ایم.
همچنین ائمه جمعه قم در نامه ای به امضای آیت الله سیدمحمد سعیدی رسیده خطاب به مهدی ترابی نوشته اند؛ بسیار خرسندیم که جنابعالی به پیروی از خیل شهدا، به خون تپیده چهل سال گذشته در عرصه دفاع مقدس و به مانند مدافعین شجاع حرم اهل بیت(ع) و جوانان ارزشی و انقلابی پرشمار این مرز و بوم یک بار دیگر ثابت کردید که پای کار انقلاب و نظام ایستاده اید و لبیکی جانانه به بیانیه گام دوم انقلاب گفتید.

براساس گزارش فارس، در ادامه این نامه آمده است: اقدام ارزشمند و به موقع جنابعالی مانند پیامی صریح و روشن به مسؤولان و آحاد جامعه در راستای حمایت از ولی فقیه بود و اینجانب به نمایندگی از ائمه محترم جمعه قم مراتب تقدیر و تشکر از این عمل انقلابی و بزرگ شما را اعلام داشته و امیدوارم آحاد جامعه و جوانان این مرز و بوم بدانند که رمز موفقیت و عبور از تمامی بحران ها تبعیت و پیروزی از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1316406

برچسب‌ها