دفاعیه گزارشگر جنجالی تراکتور – استقلال/ بازهم می‌گویم تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است

گزارشگر جنجالی دیدار تراکتور و استقلال می گوید هیچ جمله ای را بدون سند بیان نکرده و سعی داشته عدالت را در حق دو تیم رعایت کند.

به گزارش "ورزش‌سه"، فارغ از مسائلی که روز گذشته در بازی تراکتور و استقلال داخل مستطیل سبز اتفاق افتاد، یکی از موضوعاتی که از شب گذشته حواشی متعددی ایجاد کرده، صحبت هایی است که مجتبی ساعی گزارشگر تبریزی در خلال گزارش بازی انجام داد. از روز گذشته ساعی در فضای مجازی سیبل شده و حتی کار به کل کل هواداران تراکتور با تیم های دیگر نیز کشیده شده است.

در واکنش به این حواشی و انتقادها از گزارشگر تراکتور و استقلال با او همکلام شدیم و دفاعیاتش درباره موضوعات مطرح شده را شنیدیم. گفت و گوی خبرنگار "ورزش سه" با مجتبی ساعی در ادامه آمده است:

** هدفی جز رعایت انصاف و عدالت نداشتم

قبل از هرچیز باید بگویم که من در تمام گزارش هایم سعی می کنم انصاف را رعایت کنم. دیروز هم اینگونه بود. من هیچ مطلبی را بیان نکردم مگر اینکه برایش سند و مدرک نداشته باشم. طبیعی است وقتی برخی اتفاقات می افتد، آدم دلگیر می شود من هرگز هدفی جز رعایت انصاف و عدالت در حق دو تیم نداشتم.

**با سند گفتم تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است

از شب گذشته بیشتر مطالبی که در فضای مجازی علیه من مطرح شده، به خاطر جمله ای است که درباره تراکتور گفتم. اینکه گفتم پنجمین تیم پرتماشاگر جهان یک و دومین تیم پرتماشاگر ایران صفر. من برای این حرفم سند داشتم. همین چند هفته قبل بود که سایت معتبر ترانسفر مارکت میانگین تماشاگران تیم های مختلف در بازی ها را درآورد و طبق اعلام این سایت تراکتور پرتماشاگر ترین تیم جهان شناخته شد. این خبر را تقریبا همه رسانه های فارسی زبان هم پوشش دادند و من نیز آن عبارت را در خلال گزارش بازی دیروز به استناد به همان خبر بیان کردم.

**هرگز قصد کری خوانی نداشتم

در گزارش دیروز انصافا قصد کری خوانی نداشتم و هرگز نمی خواستم کسی ناراحت شود. من همیشه منطقی صحبت می کنم و سعی دارم طوری مسائل را پوشش دهم که حقی از کسی ضایع نشود، اما متاسفانه برخی افراد نمی توانند خیلی مسائل را قبول کنند.

**نام تراکتور می آید برخی موضع می گیرند

برایم عجیب است هروقت نام تراکتور می آید، بسیاری از طرفداران فوتبال هجمه درست می کنند. آن خبری که سایت ترانسفر مارکت چندی قبل درباره تراکتور اعلام کرد و این تیم را پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا دانست یک افتخار نه فقط برای مردم آذربایجان که برای کل ایران است. اگر این آمار برای استقلال و پرسپولیس و تیم های دیگر اعلام می شد، باز هم افراد موضع می گرفتند؟ این مساله برایم عجیب است که چرا فقط نسبت به تراکتور این موضع گیری ها وجود دارد.

**خبر ترانسفر مارکت درباره تراکتور افتخار برای ایران است

هواداران تراکتور بدون آنکه برای حضور در ورزشگاه مترو یا وسایل ارتباطی گسترده داشته باشند، در شرایطی که مسیر ورزشگاه یادگار بسیار دورتر از شهرهای دیگر است، خودشان را به ورزشگاه می رسانند و در هر بازی سعی می کنند استادیوم را پر کنند. این یک افتخار برای فوتبال ایران است که ورزشگاه یک شهر پر از تماشاگر می شود، اما متاسفانه برخی به خاطر سلیقه شخصی موضع می گیرند.

**چرا تعریف و تمجید از استقلال را نمی بینید؟

چرا کسی تعریف و تمجیدهایی که از استقلال انجام دادم را نمی بیند؟ مدام می گویند ساعی کری خوانی کرده، چرا وقتی تعریف می کنم کسی درباره اش حرف نمی زند؟ من چندین بار گفتم استقلال در خط دفاعی بی نظیر است، خط حمله اش با حضور دیاباته عالی شده و از این دست تعریف و تمجیدها، آیا کسی به اینها توجه کرد؟ اینکه هواداران تراکتور توانسته اند کاری کنند که یک سایت معتبر خارجی به آنها بپردازد، مشکل من است؟

**دیگر جان نداشتم برای گل چهارم استقلال فریاد بزنم

هرگز اینگونه نبوده که لحن گزارش من موقع گل تراکتور با گل های استقلال فرق داشته باشد. به همان اندازه که بعد از گل آزادی فریاد زدم، برای گل های استقلال هم داد زدم. شما به این فکر کنید که هیجان بازی چقدر بالا بود اما سعی کردم هرگز کم نیاورم. شاید بعد از گل چهارم استقلال نتوانستم مثل گل اول تراکتور فریاد بزنم و دلیلش این بوده که توان جسمانی ام اجازه نمی داد. بازی 6 گل داشت و من آنقدر فریاد زده بودم که شاید بر سر گل چهارم استقلال جان فریاد بلند زدن نداشتم. من هم انسان هستم، مگر چقدر توان دارم؟ چرا فریادی که بعداز گل سوم استقلال زدم را نمی بینید؟

**81 درصد رای مخالف، به خاطر موضع خاص به تراکتور است

اینکه در نظر سنجی برنامه فوتبال برتر از مخاطبان 81 درصد اعتقاد داشتند گزارش من ضعیف بوده یک نظر است و من احترام می گذارم. اما فکر می کنم این مساله هم از همان چیزی نشات می گیرد که درباره اش حرف زدم. اینکه خیلی افراد هستند که نسبت به تراکتور و هواداران موضع عجیب دارند. فکر می کنم دلیل اینکه گزارش من را تعداد زیادی از افراد ضعیف دانسته اند نیز همین است.

**می خواهید قضاوت کنید، همه چیز را با هم ببینید

اینکه من ترک زبان هستم، دلیل بر این نیست که انصاف را رعایت نکنم. من در خانه با مادرم هم ترکی صحبت می کنم، اما این دلیل نیست که طرفدار یک تیم خاص باشم. شما وقتی می خواهید یک نفر را قضاوت کنید باید همه مسائل را در نظر بگیرید. من حتی فکر می کنم بعد از گل های استقلال محکم تر هم گزارش کردم. یادم هست که گفتم چه گل های زیبایی از سوی استقلالی ها زده شده است. سعی کردم به همان میزان که بعد از گل اول تراکتور فریاد زدم، انرژی داشته باشم و کم نگذارم.

**بازهم می گویم که تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است

در پایان این گفت و گو از ساعی پرسیدیم که اگر یکبار دیگر بازی را گزارش کند بازهم می گویند تراکتور پنجمین تیم پرتماشاگر دنیا است که او پاسخ داد: من مطلب اشتباهی را بیان نکردم. گفتم که استنادم به یک سایت خارجی و به تبع آن رسانه های داخلی این خبر را منتشر کردند. پس دلیلی برای اینکه بگویم اشتباه کردم نیست.

43 43

کد خبر 1316745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسن IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  صدا و سیما کارشناسانی را که دعوت میکند بایدبی طرف باشن چون صدا وسیما مال استقلال و پرسپولیس نیست در برنامه شب های فوتبالی امیر حسین صادقی را آوردن خب معلومه که به گزارشگر گیر میده و برای استقلال به به و چه جه میکنه.
 • roya IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  بله خیلی بی طرفانه گزارش میکردن. به ازای هر صندلی 1.5 نفر!!! بعد جالب بود توپ نیمه زمین میرسید دست تراکتوریا چنان داد میزد که من فک میکردم با حسینی تک به تک شدن!!!! فقط وقتی عقب افتادن نمیدونستن باید چیکار کنن. وقتی 3-2 شد شروع کردن از دنیزلی تعریف کردن و به به چه تعویض هایی ولی تا گل چهارم رو خوردن شروع کرد از دنیزلی انتقاد کردن. کلا ماذا فازا؟!!
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  عوض این رجز خونی ها فکر این باشین که 4 تا 4 تا گل نخورید. ضمنا تعداد تماشاچی ها ارزش نیست. مهم اخلاق و ادب هست که ندارند. نشد یه تیم از تهران یا شهرهای دیگه تبریز بروند و تماشاچی های تبریزی کتک کاری و دعوا و سنگ پرانی نکنند
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  36 42
  عجب منبعی را معرفی کرده است که نه نام داره و میزان اعتبار آن هم نامشخص است
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  مگه هرچه سایتهای خارجی بنویسند درسته،عقل حکم میکنه در ایران فقط این سه تیم اونم وقتی با هم بازی دارند شلوغ میشه اونم در 30 تا بازی ولی جناب گزارشگر تیمهای شالکه و دورتموند و بایرن و بارسا ومنچسترها و لیورپول و دو تیم ریورپلات و بوکاجونیورز در تمام بازیها یعنی فق38 تا باشگاهی جا نیست سوزن بندازی بعد شما در 4بازی با قرمزو ابی داری میشه حدود300 هزار کاملش ،بعد مستند صحبت میکنی
  • وريا IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
   4 79
   دمت گرم
 • IR ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  18 41
  بخاطر تیم حکومتی استقلال پرواز هواپیما رو به تاخیر میندازن اونموقع میگن پرسپولیس تیم حکومتیه ....
 • پسر آبی IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  10 21
  انصافا از استقلال هم خیلی تعریف و تمجید کرد.
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  51 10
  خبرآنلاین خواهش می کنم بذار من اینو خیلی کوتاه و درست توضیح بدم. چطور ممکنه وقتی ایشون پرسپولیس رو پر طرفدار تیم ایران و استقلال رو دومین تیم پر طرفدار ایران حساب می کنه و بعد ترکتور میشه پنجمین تیم پرطرفدار جهان؟! یعنی پرسپولیس و استقلال جزء 4 تیم بالای ترکتور تو جهان هستند؟! چون طبق فرمایشات ایشون نمیشه که تراکتور تو ایران کم طرفدارتر از جهان باشه! کلا علم ریاضیات و آمار رو از نو تعریف کرده.
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  6 25
  لابد ميخواستين بدین سرهنگ علیفر گزارش کنه واستون
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  6 10
  احتمالا منظور گزارشگر این بوده که تراکتور بعد از پرسپولیس و استقلال سومین تیم پرطرفدار ایران و پنجمین تیم پرطرفدار دنیاست:)))))
 • ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  11 18
  نگفت تماشاگر گفت پنجمین تیم پرطرفدار
  • AE ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
   4 4
   تراکتور ، پرطرفدارترین پرتماشاگرترین ، پر افتخارترین ، با اخلاق ترین ، خوشگل ترین و حرفه ای ترین باشگاه دنیاست !
 • فتحی IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  آقای ساعی عزیز حرف نامربوطی نزدی ما طرفداران پشتت هستیم و دوستت داریم و گزارشهای تو مکمل بازی تراکتور است.
  • حسینی دولت آبادی از قزوین IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
   در قسمت دوم حرفت ناخواسته داری تایید میکنی که گزارشگر یکجانبه گزارش میکنه. البته معمولا گزارشگران هر شهر ناخواسته از تیم شهرشون حمایت میکنند. تایید میکنم که ایشون کمتر از سایرین تعصب به خرج میدهند . انتقاد من به ایشون فقط در جیغ داد کردن و جو دادن بیخود برای صحنه های نه چندان حساس است و دیگری اینکه به فرض که در یک سایت با توجه به دلایلی گفته بشه تراکتور پنجمین تیم پر تماشاگر دنیاست! خودتون نباید کلاهتون رو قاضی کنید؟ این همه تیمهای مطرح جهانی در دنیاست که میلیونها میلیون طرفدار در دنیا دارند. اصلا نظرتون درباره تیمهای چینی چیه؟ با جمعیتی بالای میلیارد !! هر استانشون اندازه ایران جمعیت داره!!
  • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   1 1
   کاملا با حرف دوست دولت آبادی موافقم و منفی‌هایی که گرفتید به خاطر تعصب همون افرادی هست که این خبر درموردشونه! حرفتون کاملا به‌جاست
 • مرتضی IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  58 36
  یاشاسین مجتبی ساعی.
 • سعید IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  پس اون طرفداری پنجمین تیم پر طرفدار دنیا کجا بودند تا به گزارشت رای مثبت بدهند و آرای گزارش ضعیف نشه هشتاد درصد؟
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  28 20
  خدا شفات بده انشاالله
 • GB ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  24 60
  اتفاقا من اين گزارش را ديده ام و بدون اينكه گزارشگر آن را بشناسم از بى طرفى گزارش او لذت بردم. بسيار بهتر از گزارشگران مثلا معروف گزارش كرد و نه به كسى گفت گردن كوتاه يا على بابا و به رنگ پوست سياه كسى هم توهين نكرد. از واژه هاى مسخره هو لالا و ملو و ... هم خبرى نبود.
 • اتفاقا اصلا صدات به درد گزارشگری فوتبا نمیخوره.... IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  35 45
  شما فقط کبدی. واترپلو و..... گزارش کنی خیلی بهتره
 • US ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
  46 42
  ترانسفر مارکت رو زیر و رو کردم. همچین گزارشی وجود نداشت یا حداقل من نتونستم پیدا کنم.شما که کار خبری میکنید، زحمت بکشین ببینین درست میگه یا نه.
 • آرینم IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  61 44
  بنده خدا حرفی نزد.الکی الکی بهش گیر دادینا