۰ نفر
۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
چرا مردم اینقدر سفته و برات می‌خرند؟

ایرنا نوشت: حدود ۳۰ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان سفته و برات در نیمه نخست امسال در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد ۳۵.۷ درصدی داشته است.

بر اساس آمار بانک مرکزی بالغ بر پنج میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان سفته و برات در شهریورماه ١٣٩٨ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با مردادماه امسال هفت درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۷ درصد افزایش داشته است.

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در شهریورماه ١٣٩٨ معادل ۴۰۰ برگ سفته و برات به مبلغ معادل ۹ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.

همچنین در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۴۸ و ۴۹.۲ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به ترتیب ۵۰.۱ درصد و ۳۲.۳ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۳.۳ درصد و ۷.۲ درصد کاهش داشته است.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در شهریورماه ١٣٩٨ به عدد ۱۰۲.۴ رسید. عدد شاخص یاد شده در شهریورماه ١٣٩٧ معادل ۷۳.۶ بود.

علاوه براین در ۶ ماهه  نخست سال ١٣٩٨ معادل سه هزار و ۴۰۰ برگ سفته و برات بـه مبلغ ۷۱ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.

متوسط شاخص‌ها در این دوره از نظر تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۱.۲ و ۶۴.۷ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۱۳.۲ درصد و ۴۱.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در ۶ ماه ابتدایی سال ١٣٩٨ به عدد ۹۳.۲ رسید. عدد شاخص مزبور در ۶ ماهه نخست سال ١٣٩٧ معادل ۱۲۴.۱ بوده است.

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1316833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =