مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از یک هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال از سهم مالیات بر ارزش افزوده و آلایندگی هوا به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های مناطق روستایی و عشایری فرمانداری‌های استان واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ،محمدعلی غفاری افزود: یکهزار و ۵۳ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۷ و ۴۱۰ میلیارد ریال نیز امسال به حساب شهرداری ها و دهیاری های کهگیلویه و بویراحمد واریز شده است.

وی بیان کرد:این اعتبار از محل درآمدهای وصولی مالیات بر ارزش افزوده و آلایندگی‌ها در کهگیلویه و بویراحمد تأمین و پرداخت شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: پرداخت این میزان اعتبار بتواند گامی گره‌گشا در توسعه مناطق شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد باشد.

غفاری با اشاره به اینکه پرداخت مالیات راهکار خوبی برای تعادل درآمدی اقشار مختلف جامعه و بسترساز توسعه متوازن است تصریح کرد: وصول مالیات همراه با خوداظهاری و رضایت مؤدی با فرآیند مطلوب قانونی از اولویت‌های این دستگاه متولی است.

در کهگیلویه و بویراحمد حدود ۵۰ هزار مؤدی حقیقی و حقوقی وجود دارد.

این استان دارای ۱۷ شهرداری و حدود ۵۵۰ دهیاری است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه  امسال چهار هزار میلیارد ریال مالیات برای وصول به استان تعیین شده گفت: میزان مالیات تعیین شده برای سال جاری دراین استان با ظرفیت های اقتصادی آن همخوانی ندارد.

غفاری افزود: وصول مالیات از اشخاص حقیقی این استان حدود ۶درصد است که این امر بیانگر توسعه نیافتگی اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد و ایجاد چالش برای وصول نشدن میزان مالیات خواهد بود.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: قانون حلقه آخر محسوب نشدن فعالیت شرکت نفت گچساران چالشی برای وصول مالیات این شرکت در استان محسوب می شود و این قانون نیازمند بازنگری است.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم این استان حدود سه هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم و غیر مستقیم در سال ۹۷ پرداخت کردند .

محمدعلی غفاری افزود: این میزان مالیات بر ارزش افزوده، از عوارض ارزش افزوده کالا، خدمات و عوارض آلایندگی وصول شد.

کهگیلویه و بویراحمد با هشت شهرستان بیش از ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارد.

46

کد خبر 1316860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =