واکنش کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به شعارهای سیاسی و قومیتی در ورزشگاه‌ها

سایت فدراسیون فوتبال نوشت: کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با توجه به برخی وقایع مسابقات هفته های اخیر رقابت های لیگ برتر باشگاههای کشور بیانیه ای صادر کرد.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با توجه به برخی وقایع مسابقات هفته های اخیر رقابت های لیگ برتر باشگاههای کشور بیانیه ای صادر کرد.

در متن بیانیه صادر شده از سوی کمیته اخلاق آمده است:

هدف از برگزاری رقابت های ورزشی خصوصا در حوزه پرطرفدار فوتبال ایجاد فضایی سالم و پرنشاط برای اقشار مختلف بالاخص جوانان و استفاده حداکثری از ظرفیت های مفید و ارزشمند این پدیده پرطرفدار بر مبنای رعایت اصول بازی جوانمردانه و اخلاق مداری است. با این وجود متاسفانه برخی بی اخلاقی‌های صورت گرفته در هفته های اخیر نشان می دهد که قشر خاصی از افراد معلوم الحال با مقاصد و نیاتی خارج از موضوعات ورزشی به منظور تخریب فضای فرهنگی ورزشگاهها و البته دست یافتن به اهداف ناصواب خود دست به اقداماتی می زنند که لازم است نسبت به شناسایی و برخورد قاطع با اینگونه موارد اقدامات لازم صورت پذیرد.


ارکان مختلف فدراسیون فوتبال از جمله کمیته اخلاق پیش از این بارها بر ضرورت رعایت اخلاق و چهارچوب های مشخص و معین نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه ورزش کشور تاکید نموده اند و تذکرات لازم در این خصوص داده شده است. بر همین اساس با بررسی دقیق مصادیق تخلفات صورت گرفته در هفته ها و بازی های اخیر از جمله مواردی که شامل بر هتک حرمت و حیثیت هر فرد یا شخصی در حوزه داخل و یا خارج از فوتبال بوده همچنین مسائل، شعارها و اقدامات غیر ورزشی که متاثر از عوامل سیاسی و یا قومی و نژادی بوده باشد در این حوزه برخورد قاطع صورت می گیرد.


عبور از خطوط قرمز اسلامی و ایرانی در حوزه ورزش که می بایست الگویی از اخلاق مداری و حفاظت از ارزش ها در جامعه باشد به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نبوده و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پس از بررسی دقیق مستندات ، گزارش ها و کلیه مدارک لازم در این حوزه اقدامات لازم را با تشکیل پرونده و اتخاذ تصمیمات مناسب صورت می دهد.

256 251

کد خبر 1316994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  62 3
  منظر برخورد قاطعانه کمیته اخلاق هستیم
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
   20 1
   با فشار مجلس و نمایندگان نهایتا بهشون میگن بچه بی ادب قول بده دیگه حرف بد نزنی حالا اگه تیم پرسپولیس یا استقلال بود مادامالعمر از حضور تماشاگر محروم و به دو دسته پایین تر سقوط می کردن
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  16 1
  بابا کار از این حرف ها گذشته
 • IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  10 2
  ای داد بیداد
 • کارن IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  10 2
  واقعا منتظر خواهیم ماند ..
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  18 5
  چون شعارهای قومیتی و سیاسی مربوط به تیمی غیر از پرسپولیسه در حد همون حرف باقی میمونه اما اگر پرسپولیس بود همون روز اول پوست پرسپولیس رو می کندند