پرده‌بردای آرش برهانی از بده بستان دلال‌ها و مدیران

مهاجم سابق استقلال تهران می‌گوید حضور بعضی از بازیکنان بی‌کیفیت خارجی به دلیل ارتباط و بده بستانی است که بعضی دلال‌ها با مربیان و مدیران باشگاهها دارند. او این حرف را در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه زبان آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آرش برهانی در واکنش به حضور بازیکنان خارجی گل نزن در ایران و اینکه چرا نباید جای آنها از بازیکنان جوان استفاده کنیم، گفت: «بهتر است از جوان ها استفاده کنیم. متاسفانه باشگاه ها از روی سی دی بازیکنان خارجی را انتخاب می کنند. من هم می توانم گلهایم را روی سی دی بزنم و برای باشگاه ها بفرستم! دو سه تا رابط هم داشته باشم حل است.» او ادامه داد: «بیشتر این اتفاقات به خاطر بده بستان های ناپاک فوتبالی است. شما یک سری انتظارات از یک سری آدمها دارید که باید برآورده کنید. مدیر برنامه های بازیکن هایی داریم که شغل شریف و حساسی دارند و موفقیت بازیکنان بسته به انتخاب یک مدیر برنامه است. شما اسم دلال را آوردید اما متاسفانه یک سری دلالان هستند که با مربیان و مدیرعاملان در ارتباط هستند و باعث می شوند بازیکنان خارجی بی کیفیت بیاورند یا بازیکنان داخلی بی کیفیت را در تیم های بزرگ ببینیم و نتیجه آن می شود فوتبالی که دلپذیر و قشنگ نیست.»

مهاجم اسبق استقلال درباره خرید گرو، ایسما و منشا برای خط حمله استقلال در فصل قبل هم توضیح داد: «اینکه بازیکنی بیاید و در یک باشگاهی موفق نباشد طبیعی است اما از لحاظ فنی باید چیزی نشان بدهند که بگوییم او از نظر فنی خوب است اما در این تیم جا نیفتاده است. این منطقی است. اما ایسما از یک استپ ساده هم عاجز بود. من فیلمهای او را که دیدم بازیکن بدی به نظر نمی آمد اما بعد هواداران که به این مهاجم امید بسته بودند و دوست داشتند مشکل خط حمله استقلال را رفع کند ناامید شدند. او هیچ کار خوبی نمی کرد و نمی دانم شفر به چه دلیل او را آورده بود.»

برهانی درباره دلیل آمار پایین گلزنی گفت: «شما اگر دقت کرده باشید در هفته هفتم 22 گل زده شده. در کل لیگ کم گل است و این موضوع جای تعجب دارد. تعداد زیادی بازی های کسل کننده و بی گل داشتیم. شاید حساسیت بازی ها باعث این موضوع می شود. هرچه جلو رفتیم استرس مهاجمان کم تر شد و تعداد گلهایشان بیشتر شد. من تعجب کردم در هفته نهم فقط 10 گل داشتیم. البته بازی استقلال تراکتور همه را شست برد و بازی به نظر من باکیفیتی بود که کیفیت آن از سطح آسیا هم بالا تر بود. برای زمان بازی برنامه ریزی داشتند و مهاجمان در رفت و آمد بودند و بازی خوبی از این دو تیم دیدیم اما لیگمان کم گل است. »

این بازیکن سابق تیم ملی در پاسخ به اینکه چرا مهاجم ها گل نمی زنند و فشار روی فوروارد ها است، تصریح کرد: «به نظر من الان لیگ سه چهار سال است بازیکن خوبی که بتواند خوب تغذیه کند نداریم. پری میکر خوب در لیگ 4، 5 تا داریم و همه تیم ها دنبال گرفتن پری میکر خارجی خوب هستند. پاتوسی بازیکن خوبی بود که روند گلزنی مهاجمان را بهتر کرد و توپ ها را خوب ارسال می کرد. همه اینها دست به دست هم می دهد. می گویند مهاجم باید ذاتا و مادرزاد گلزن باشد اما تعداد گلها پایین بود. در فرصت سازی مهاجم تلاش نمی کند و موقعیت سازی صورت نمی گیرد. مهاجم از لحاظ روحی آنقدر افت می کند که وقتی یک موقعیت از دست می دهد نمی تواند خودش را ریکاوری کند و...»

252 43

کد خبر 1317057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعید IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  5 4
  نویسنده عزیز! مجید جان! دلبندم! اون پلی میکره نه "پری میکر". چیزی رو بلد نیستی از بزرگترات بپرس. شاید هم شما لنگیها دنبال این باشید که بگید آرش برهانی بلد نیست بگه پلی میکر . به تلافی کندرون خخخخخ
 • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  2 0
  باشگاه های ما باید مثل اروپایی ها سهمیه ای برای خارجی ها داشته باشند.بالاخره آنها به لحاظ خرید بلیت و غیره حامی ما می شوند. خودمان با خودمان بازی کنیم و گل بزنیم هنر نیست.
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
  2 2
  پری میکر!