تمجید ابراهیم گلستان از مسعود کیمیایی/ محکم‌ترین و مستعدترین کسی است که می‌شناسم

شرق نوشت: ایفای نقش ماهور، دختر احمدرضا احمدی در فیلم تازه مسعود کیمیایی با نام «خون شد»، نامه‌نگاری ماهور احمدی به ابراهیم گلستان بابت این حضور، پاسخ متقابل گلستان را به دنبال داشته است.

ابراهیم گلستان در این نامه نوشت: «به مسعود کیمیایی پیر و ماهور احمدی جوان! مسعود در ذهن و یقین و اطلاع من محکم‌ترین و مستعدترین کسی است که من می‌شناسم که در کار سینمای ایران است. من از همان اول که اولین کار او را دیدم او را از آماده‌ترین آماده‌ها برای رفتن به راهی که افتاده بود درش میدیدم. هنوز هم میبینم. هنوز هم اگر حق داشته باشم که امیدی به سینمای زنده در ایران داشته باشم او را به همان صفات می‌شناسم و می‌دانم و می‌خواهم، حتی وقتی که در عمل اصرار داشته باشد که در یقین و ایمان من نقصانی بچپاند.

و تو هرگز فکر نکن که اگر منتقدی غیرایرانی درباره او چیزی ننوشته باشد ذره‌ای از ارزش و جایی که مسعود دارد، می‌شود که کم شود.هر منتقدی که ایرانی نیست و اهل هر جای دیگر دنیا باشد لزوما درست‌تر و برجسته‌تر حرف نمی‌زند و نمی‌نویسد و نمی‌اندیشد. شعور و قضاوت درست و مقام و جاه به کسی بخشیدن ربطی به نشانی خانه و جلد گذرنامه و نوع خوراک یا خوابی که دارد ندارد. شعور و شناخت شعور لازم است نه زبان‌بازی به ضد یا به نفع کسی یا چیزی یا کاری. قدر مسعود را بدان که او خیلی قدر دارد. و به راحتی می‌تواند بیشتر داشته باشد.»

۲۳۲۴۳

کد خبر 1317108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =