درخواست برای شفاف شدن آراء اعضای مجمع به لوایح FATF /ادامه واکنش مجلسی‌ها به حواشی بازی تراکتور - استقلال

ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معتقدم که مجمع تشخیص مصلحت نظام باید هر چه سریع‌تر CFT و پالرمو را تصویب کنند.

مصطفی کواکبیان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) مجلس در تذکری شفاهی ضمن تسلیت درگذشت اعظم طالقانی گفت: او قرآن پژوهی بود که در موضوع حقوق زنان و حقوق بشر به مانند یک رجل سیاسی تلاش بسیاری کرد. ان‌شاءالله رحمت واسعه الهی نثار روح آن ابوذر زمان مرحوم آیت الله طالقانی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس خطاب به ترامپ گفت: تحریم‌های جدیدی که علیه کارگران ساختمانی ایجاد کردید همان توهم فشار حداکثری است که قطعاً راه به جایی نخواهد برد.

وی با بیان اینکه امروز دکتر ظریف نباید جلسه مجلس را ترک می‌کرد، افزود: هیأت رئیسه چرا در دعوت از وزیران تبعیض قائل می‌شود؟ دو سال است که از وزیر کشور در مورد علت این که در شهر ری شورا تشکیل نمی‌شود، سوال داشتم اما وزیر به صحن نیامده است ولی در طول دو ماه ۸ بار وزیر خارجه را به صحن می‌آورند و از وی سوال می‌پرسند با این که می‌دانند وقت ندارد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معتقدم که مجمع تشخیص مصلحت نظام باید هر چه سریعتر  CFT و پالرمو را تصویب کند. مجلس به این لایحه اصرار و دولت به آن تاکید دارد. اگر عده‌ای معتقد به ارائه آراء شفاف مجلس هستند، مجمع تشخیص هم باید آراء خود در این مورد را اعلام کرده و مسئولیت آن را بپذیرد.

کواکبیان همچنین در مورد توهین به قومیت‌های مختلف در ورزشگاه‌ها و خصوصی‌سازی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به وزیر ورزش و جوانان تذکر داد.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان با اشاره به موضوع مجوز فیلم خانه پدری گفت: یا مجوز ندهید و یا اگر می‌دهید پای آن بایستید. ماجرای فیلم خانه پدری برای فیلم‌های دیگر پیش نیاید که دادستانی وارد این موضوعات نشود و آن را توقیف کند.

ورزشگاه جای سردادن شعار سیاسی و قومیتی نیست

همچنین خانه ملت نوشت؛

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در خصوص حواشی بوجود آمده در بازی بین تیم های استقلال و تراکتورسازی و سردادن شعارهای قومیتی از سوی برخی از تماشاچیان با بیان اینکه تیم تراکتورسازی یکی از تیم های بسیار خوب و جزو سرمایه های فوتبال و ورزش کشور است که طرفداران وفادار دارد افزود: آمیخته شدن با مسائل قومی در شان این تیم نیست و هواداران تیم تراکتورسازی باید مراقب اینگونه حواشی و شعارها باشند که این موارد می تواند به خود تیم ضربه بزند.

وی ادامه داد: تیم باید از این حواشی دور بماند و هواداران باید این را بدانند که ورزشگاه جای طرح مسائلی از قبیل شعار سیاسی، قومیتی به ویژه مباحثی که در خصوص تمامیت ارضی کشور است، نیست و نباید با اینگونه شعارها به دشمنان کشور فرصت داد.  هدف برخی از کسانی که این شعارها را سرمی دهند و تیم را به حاشیه می کشانند این است که باید اصل 15 قانون اساسی در رابطه با آموزش زبان مادری در مدارس اجرا شود که نمایندگان نیز پیگیر این موضوع هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: گرایش به یک کشور خارجی و شعارهایی در حمایت از عملکرد کشوری در ورزشگاه از مسائل غیرقابل قبول است و اینگونه حرکات بسیار مشکوک بوده که عده ای از موج فوتبالی یک منطقه و محل سو استفاده کرده و ایجاد انحراف می کنند.

وی در پاسخ به اینکه آوردن پرچم سایر کشورها به ورزشگاه در بازی های این تیم با سایر تیم ها بیانگر چیست؟ گفت: این گونه مسائل با برخوردهای سلبی قابل حل نیست و ابتدا باید اقناع سازی و فرهنگ سازی انجام شود و نهادهای محلی، مردمی و حتی خود تیم این مسائل را به صورت درونزا حل کنند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1317235

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =