دانشگاه سمنان بر اساس رتبه‌بندی "یو. اس. نیوز" در جمع بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان از قرار گرفتن دانشگاه سمنان در جمع ۳۱ مؤسسه ایرانی در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان «یو. اس. نیوز» در ۲۰۲۰ خبر داد

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ؛ دکتر سیف الله سعدالدین با اعلام این خبر گفت : بر اساس این رتبه بندی دانشگاه سمنان با امتیاز ۲۷ توانست رتبه ۱۸ ملی و رتبه یک هزار و ۲۰۷ را در سطح جهانی بدست آورد .

دکتر سعدالدین با بیان اینکه یو اس نیوز، کالج ها و دانشگاه ها را براساس رده بندی کارنیگی که رده بندی مورد تایید آموزش عالی آمریکا است، گروه بندی می نماید، تصریح کرد : آوازه جهانی و منطقه‌ای پژوهشی، شمار انتشارات، کتاب‌ها، همایش‌ها، تأثیر استنادی تعدیل‌شده، شمار روی‌هم‌رفته استنادها و انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات با کیفیت از جمله معیارهای ارزیابی موسسه «یو. اس. نیوز» است.

وی افزود : نسبت انتشارات در میان ۱۰ درصد انتشارات باکیفیت، شمار همکاری جهانی، نسبت همکاری جهانی، شمار مقاله‌های پراستناد در میان یک درصد انتشارات باکیفیت و نسبت مقاله‌های پراستناد در میان یک درصد انتشارات باکیفیت از دیگر معیارها برای ارزیابی دانشگاه‌ها در این موسسه است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه این نظام به رتبه‌بندی ۱۵۰۰ مؤسسه برتر از نزدیکِ ۸۰ کشور پرداخته است تصریح کرد : داده‌های ارزیابی این معیارها با همکاری شرکت «کلاریویت آنالیتیکس»، ناشر پایگاه «اینسایتس» گردآوری می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه ، در چند ماه گذشته این دانشگاه در اکثر رتبه‌بندی‌های معتبر جهانی توانسته است حضور درخشانی داشته باشد خاطر نشان کرد : این امر مهم با همکاری دانشگاهیان دانشگاه سمنان فراهم‌شده و امید می رود این افتخارات همچنان برای دانشگاه پرافتخار سمنان استمرار یابد.

46

کد خبر 1317255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =