۰ نفر
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
بی بی خودش را همپیمان ضروری خواند

ایسنا نوشت: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی گفت که کشورهای زیادی در خاورمیانه به این رژیم به عنوان یک "هم‌پیمان ضروری برای مقابله با اسلام افراطی" نگاه می‌کنند.

 نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه در جریان کنفرانس سالانه رسانه‌های مسیحی بین‌المللی که در قدس اشغالی برگزار شد، اظهار کرد: دلیل فقدان خشونت و تظاهرات غیرقابل کنترل پس از به رسمیت شناختن قدس به عنوان "پایتخت اسرائیل" و "حاکمیت" اسرائیل بر بلندی‌های جولان از سوی آمریکا، تغییر دیدگاه طرف‌های مختلف در خاورمیانه درباره اسرائیل است.

وی مدعی شد: دیگر با اسرائیل به عنوان دشمن برخورد نمی‌شود، بلکه با آن مانند یک "هم‌پیمان ضروری" در زمینه مبارزه با "اسلام افراطی" رفتار می‌شود. کشورهای عربی اذعان دارند که این افراط گرایی به همان اندازه که برای اسرائیل خطرناک است آنها را نیز تهدید می‌کند، بدین ترتیب ما منافع مشترکی داریم. علاوه بر این منفعت مشترک که ما را علیه دشمن مشترک متحد می‌کند، روابط میان ما در زمینه‌های مختلف در حال عادی شدن است. این روابط تنها برای دور کردن شر نبوده و شامل حفاظت از خیر از طریق روابط اقتصادی، فناوری و موارد دیگر می‌شود. یک تغییر واضح وجود دارد و این مهم است، چراکه در پایان به صلح خواهیم رسید.

وی در ادامه ادعا کرد: "اسرائیل" تنها مکانی در خاورمیانه است که مسیحیان از انجام آیین مذهبی خود لذت می‌برند! در اینجا آزادی عبادت مطلق برای همه وجود دارد، به ویژه برای مسیحیانی که به طور مداوم در خاورمیانه مورد حمله قرار می‌گیرند.

310311

کد خبر 1317503

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =