فدراسیون فوتبال برای گرفتن میزبانی از عراق کوتاهی کرد؟

برگزاری بازی ایران و عراق در جریان مقدماتی جام‌جهانی 2022 با حواشی زیادی همراه بوده. حتی اخیرا بحث تغییر کشور بازی و انتقال محل بازی به کشور سوم هم مطرح شده.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برگزاری بازی عراق و ایران در چارچوب مقدماتی جام جهانی 2022 و جام ملت های 2023 از چندی پیش تا همین امروز با حواشی زیادی همراه بوده. حواشی که فوتبالی نیستند و صرفا به دلیل شرایط میزبانی عراق به وجود آمده اند. داستان از این قرار است که به دلیل مسائل امنیتی ممکن بود بازی به زمان یا مکان دیگری منتقل شود. این احتمال باعث شده بود که فدراسیون فوتبال دو کشور حتی پای میز مذاکره برای تعیین نهایی محل برگزاری بنشینند.

چند وقت پیش در کوران صحبت هایی مبنی بر تغییر زمان یا مکان بازی، سخنگوی فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که بازی بدون هیچ تغییری در همان تاریخ و همان مکان برگزار خواهد شد. این خبر در حالی اعلام شده که پیش از این ترجیح عراقی ها برگزاری بازی در شهر بصره بود. در حالیکه فدراسیون ایران به دلیل مشکلات اخیر تمایل به برگزاری بازی در یکی از شهرهای کربلا، نجف یا حتی اربیل دارد. چراکه هر سه این شهرها استادیوم های تازه تاسیس دارند و می توانند میزبان بازی باشند.

شنبه گذشته حتی قرار بود مسئولان فدراسیون فوتبال دو کشور جلسه ای برگزار و در آن در خصوص شرایط بازی دو تیم تصمیم گیری کنند. نکته قابل توجه در خصوص بازی دو تیم در کشور عراق این است که همه نگرانی ها به دلیل شرایط امنیتی کشور میزبان به وجود آمده اما جالب تر اینجاست فدراسیون فوتبال ایران تا به این لحظه آنطور که باید و شاید در خصوص تغییر مکان یا زمان بازی پافشاری نکرده.

هرچند بارها از سوی فدراسیون فوتبال ایران اعلام شده که با برگزاری بازی در کشور عراق مشکلی ندارد و فقط محل برگزاری باید دارای امنیت کامل باشد اما حداقل انتظار خیلی ها این بود که فدراسیون با پافشاری به سمت عوض کردن مکان یا زمان بازی اقدام کند. اتفاقی که البته رخ نداده و حالا شنیده می شود که ایرانی های زیادی هم قصد دارند برای تماشای بازی به کشور عراق سفر کنند.

این اتفاق در حالی رخ داده که وزارت امور خارجه به ایرانی ها هشدار داده بهتر است برای تماشای این دیدار به کشور میزبان سفر نکنند. با این حال و با وجود این حساسیت، فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای که به فیفا داده این موضوع را متذکر نشده که عراق کشور امنی نیست. در حالیکه به دلیل مسائل امنیتی، زمان و حتی مکان بازی به راحتی می تواند تغییر کند. البته که اخیرا این موضوع هم مطرح شده که بازی در کشور سوم برگزار شود اما در هر حالت فدراسیون فوتبال ایران چندان قوی در خصوص بازی با عراق ظاهر نشده. چراکه از دید خیلی ها فدراسیون به راحتی می توانست میزبانی را به دلیل مسائل امنیتی از عراق بگیرد.

43257

کد خبر 1317580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =