حناچی: نمایشگاه بین‌المللی تهران تعطیل نمی‌شود

ایلنا نوشت: شهردار تهران گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه بین‌المللی تهران را تعطیل کنیم.

 پیروز حناچی بعدازظهر امروز در جلسه شورای حمل‌ونقل و ترافیک که در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد، درباره وضعیت برگزاری نمایشگاه‌ها در مجموعه شهر آفتاب گفت: هم اکنون فضای نمایشگاهی در جنوب شهر داریم که قطعا باید از ظرفیت آن استفاده کنیم. البته در بسیاری از شهرهای مطرح دنیا، فضاهایی برای برگزاری نمایشگاه در مرکز شهر وجود دارد که امکانات حمل و نقلی مناسب برای دسترسی به آن ها فراهم شده است. در تهران نیز می‌توانیم برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهر برنامه ریزی کنیم و اقداماتی را انجام دهیم تا خیابان‌های اطراف شاهد ترافیک سنگین نباشند.

حناچی گفت: هم اکنون با توجه به امکاناتی که در حوزه رصد ترافیک در اختیار داریم، می‌توانیم آمارهای دقیقی از میزان ترافیک معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه‌ها داشته باشیم و از این اطلاعات برای نمایشگاه های بعدی استفاده کنیم.

وی درباره امکان باز کردن مسیر نمایشگاه بین‌المللی تهران از طرف صداوسیما گفت: درباره بازگشایی این معبر قبل از اینکه اقدامی صورت گیرد باید بررسی شود که مصوبه شورای‌عالی ترافیک مغایرتی با اسناد بالادستی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی نداشته باشد.

حناچی با طرح پیشنهادی مبنی بر استفاده از وسایل حمل‌ونقل موقتی مانند تله کابین‌های مخصوص برای دسترسی به نمایشگاه بین المللی عنوان کرد: در برخی از شهرها از تله کابین های مخصوص با واگن های ۳۰ نفره استفاده می شود که ما هم می توانیم از این امکان استفاده کنیم.

وی گزینه تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را رد کرد و گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه مذکور را تعطیل کنیم چراکه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می توان مشکلات پیش آمده را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل کرد.

در این جلسه همچنین نمایندگانی از پلیس راهنمایی و رانندگی نقطه نظراتی درباره طرح ترافیک و ملاحظات پلیس راهور در این زمینه را مطرح کردند.

حناچی در پاسخ به این اظهارات گفت: کارشناسان این ملاحظات و نظرات را بررسی می کنند اگر نتیجه کارشناسی ها نشان دهد تغییراتی لازم است این کار باید انجام شود. در حال حاضر حدود شش ماه از اجرای طرح ترافیک جدید گذشته است و بر این اساس می توان این طرح را اکنون بررسی و اگر در صورت لزوم تغییراتی را اعمال کرد.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1317622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =