ارتش سوریه تجهیزات سنگین نظامی به حسکه فرستاد/عکس

فارس نوشت: ارتش سوریه یک کاروان شامل تانک، خودروهای زرهی و خودروهای حامل تجهیزات جنگی و لجستیکی به مناطق شمال شرقی استان الحسکه فرستاد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای سوری این تجهیزات را به روستاها و شهرک‌های مرزی واقع در ریف شمال شرقی استان الحسکه (شمال شرق سوریه) ارسال کرده‌اند.

خبرنگار سانا که در الحسکه حضور دارد گفت که یک کاروان شامل تانک، خودروهای زرهی و خودروهای حامل تجهیزات جنگی و لجستیکی از رقه وارد شهرک «تل تمر» شد و مستقیما به سمت مواضع نظامی ارتش سوریه در «ام حرمله» واقع در شمال شرق شهرک «ابوراسین» و چند روستای مرزی دیگر حرکت کرد.

به گفته وی، هدف از ارسال این تجهیزات، مقابله با «اشغالگری ترکیه و گروه‌های تروریستی تحت حمایت آن است».

ارتش سوریه روز گذشته در روستاها و شهرک‌های واقع در محدوده تل تمر تا ابوراسین در جنوب شرق «رأس العین» و در مسیر «الدرباسیه-رأس العین» واقع در شمال شرق الحسکه حضور خود را تقویت کرد.

طی چند روز اخیر، نیروهای ارتش سوریه در مرزهای سوریه ترکیه و سوریه در شمال الحسکه، از ریف رأس العین در غرب تا قامشلی در شرق مستقر شدند. نیروهای سوری در یک محور به طول 90 کیلومتر، مواضع خود را تثبیت کردند تا با تجاوزاحتمالی ترکیه مقابله کنند.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- روز گذشته خبر داد که نیروهای سوری در روستاهای «قرة قرمانیة، قیروان، کربشک، شیریک، خربة حجی ابراهیم، حلیوة، عراد، ظهر العرب، کسری، اسدیة و تل حرمل» و چند روستای دیگر مستقر شدند.

ترکیه و روسیه اخیرا در شهر سوچی به توافقی دست یافتند و قرار شد شبه‌نظامیان کُرد تا عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای مشترک سوریه و ترکیه عقب‌نشینی کنند و ارتش سوریه در نوار مرزی مستقر شود.

310 310
کد خبر 1317759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =