تحصیل در اسپانیا  و تحصیل در کانادا، کدام یک را انتخاب کنیم؟

فکر تحصیل در دو کشور کانادا و اسپانیا آنقدر می تواند جذاب باشد که هر کسی را برای گرفتن ویزای کانادا و اسپانیا به جنب و جوش بیاندازد. تصور کنید حضور در کشورهایی جذاب و زیبا با دانشگاه هایی معتبر و خاص چقدر می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. چه چیزی بهتر از این؟ اما اگر شرایط هر دو برایتان فراهم باشد، کدام یک را انتخاب می کنید؟ کانادا یا اسپانیا؟

کانادا و اسپانیا به دو قطب اصلی مهاجرت تحصیلی تبدیل شده اند و دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در اسپانیا و همچنین تحصیل در کانادا راهی این دو کشور می شوند. اما واقعا چرا این دو کشور تا این حد مورد توجه دانشجویان قرار گرفته اند و چرا افراد بسیاری برای تحصیل در اسپانیا و کانادا اینقدر مشتاقند؟ در این گزارش می خواهیم پاسخ این پرسش ها را بدهیم و از شرایط تحصیلی در این دو کشور برایتان بگوییم. 


تحصیل در اسپانیا

شهرهای بزرگ اسپانیا همچون مادرید، والنسیا و همچنین بارسلونا دارای دانشگاه هایی هستند که از نظر علمی، در رتبه های کمتر از 550 جهانی قرار گرفته اند و همین امر باعث شده دانشجویان بسیاری راهی این شهرها شوند و قصد تحصیل در اسپانیا را داشته باشند. 
جالب است بدانید علاوه بر کیفیت دانشگاه های این کشور، هزینه تحصیل در اسپانیا نیز آنقدر اندک است که شما به راحتی می توانید با گرفتن بورسیه، تحصیل خود را ادامه دهید و با آرامش در این کشور زیبا و منحصر به فرد زندگی کنید. اما چگونه می تواند از بورسیه های تحصیلی اسپانیا استفاده کرد؟
مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا
برای آن که بتوانید از بورسیه های تحصیلی اسپانیا استفاده کنید، باید مدارک زیر را تهیه نمایید:
1)    اخذ مدارک کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر 
2)    دریافت مدرک آیلتس 6.5 زبان انگلیسی
3)    جلب موافقت استاد مشاور که تز دکتری شما را همراهی می کند
4)    داشتن کتب، مقالات علمی رسمی و...


 
تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی یا اسپانیولی؟

این که شما تحصیل در اسپانیا را با چه زبانی پیش ببرید، بستگی به رشته تحصیلی و همچنین دانشگاهتان دارد. بسیاری از رشته های مهندسی که در مقطع دکتر تدریس می شوند، به زبان انگیسی هستند و شما می توانید برای دریافت بورسیه این رشته ها، مدرک زبان دریافت کرده و درخواست خود را به دانشگاه مربوطه ارائه کنید. 
موسسه دانش گستر کوه نور با سال ها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی، می تواند در مسیر کسب مدرک زبان و همچنین اعزام شما به دانشگاه مورد نظر، همراهتان باشد و مراحل اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا را در کمترین زمان ممکن برایتان پیش ببرد. 


هزینه های تحصیلی در اسپانیا

اگر نتوانید برای تحصیل در اسپانیا، بورسیه دریافت کنید، میبایست هزینه تحصیلی دانشگاه های این کشور را بپردازید. شما باید برای دوره کارشناسی بین 750 تا 2100 یورو بابت هر سال تحصیلی پرداخت نمایید. همچنین تاکید می کنیم این مبلغ برای دانشگاه های دولتی است و شما در دانشگاه های خصوصی باید شهریه بیشتری پرداخت کنید.
از سوی دیگر هزینه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور، میانگین بین 3000 تا 4000 یورو است که به صورت سالانه محاسبه و دریافت می شود. البته اگر رشته شما از جمله رشته های پزشکی و پیراپزشکی باشد، میبایست هزینه بیشتری را متقبل شوید. 


 
مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اسپانیا

مدارکی که جهت دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز دارید، عبارتند از:

  •     اصل پاسپورت و شناسنامه به همراه کپی
  •     عکس رنگی پاسپورتی
  •     انگیزه نامه
  •     مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  •     مدارک زبان انگلیسی یا اسپانیولی (اختیاری)
  •     توصیه نامه و رزومه
  •     مدارک پذیرش دانشگاه
  •     و...

تحصیل در کانادا

شاید برایتان جالب باشد که سالانه حدود 200 هزار دانشجو از سراسر جهان با هدف تحصیل در کانادا، راهی این کشور می شوند. کیفیت آموزشی بالا، اعتبار مدرک تحصیلی، هزینه های معقول و مواردی از این دست، دلیل اصلی علاقه مندی دانشجویان به تحصیل در کانادا است. 


کیفیت آموزشی کانادا در چه سطحی است؟

باید بگوییم کانادا سه دانشگاه معتبر دارد که در میان 50 دانشگاه برتر جهان جای گرفته اند. این دانشگاه ها که با عناوین مک گیل، تورنتو و برتیش کلمبیا شناخته می شوند، سالانه هزاران نفر را به سمت خود جذب می کنند. 
باید تاکید کنیم کیفیت آموزشی بالای کشور کانادا سبب شده مدارک این کشور کاملا معتبر باشند و این امکان را برای فارغ التحصیلان فراهم آورند که پس از اتمام تحصیل به راحتی شغل مورد نظر خود را بیابند. 
شما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کانادا می توانید به سایت موسسه دانش گستر کوه نور مراجعه کرده و از این موسسه کمک بگیرید.

هزینه تحصیل در کانادا

احتمالا پیش از اقدام برای تحصیل در کانادا، نگران خرج و مخارج تحصیل و زندگی در این کشور هستید و از خود می پرسید آیا می توانید از عهده هزینه ها بر بیایید یا خیر. باید بگوییم نمی توان کانادا را کشوری ارزان دانست اما اگر بخواهیم این کشور را با کشورهایی چون آمریکا و انگلستان مقایسه کنیم، هزینه تحصیل در کانادا بسیار پایین است. در واقع همین امر بوده که با توجه به اعتبار دانشگاه های کانادا، دانشجویان بسیاری از سراسر جهان راهی این کشور می شوند تا در نهایت مسیر تحصیلی خود را پیش ببرند. 
از سوی دیگر وجود انواع و اقسام بورسیه ها و همچنین اجازه کار حین تحصیل، شرایطی را ایجاد کرده است که دانشجویان بتوانند هزینه های خود را پوشش دهند و مشکلی بابت پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی نداشته باشند. 


موسسه دانش گستر کوه نور

برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا و ویزای تحصیلی کانادا، حتما نیازمند یک مشاور خوب هستید که پا به پا همراهتان باشد و از بهبود سطح زبان گرفته تا دریافت ویزای تحصیلی، کمکتان کند. 
موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ده سال سابقه فعالیت در این حوزه می تواند یک گزینه مناسب برای شما محسوب شود و شما را یاری کند تا روند مهاجرت تحصیلی خود را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید. 
 

2121

کد خبر 1317851