۰ نفر
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
روس ها از گام چهارم ایران حمایت کردند

فارس نوشت: معاون وزیر امور خارجه روسیه طرف ایران را گرفته و در تائید اقدام امروز کشورمان گفته: گام جدید ایران برای کاهش تعهدات هسته‌ای خود را منطقی می‌داند.

«سرگئی ریابکوف» مذاکره کننده ارشد هسته‌ای روسیه روز سه شنبه به ریانووستی گفت: ما گام جدید طرف ایرانی برای کاهش تعهدات داوطلبانه این کشور را پیامد منطقی رکود در حل مسائل معلوم در رابطه با پایداری برجام وتامین نتایج اقتصادی اجرای این معامله می‌دانیم که ایران امیدوار به آن بود. 
وی ادامه داد:  اهمیت دارد که تدابیر اعلام شده ازجمله تزریق گاز به سانتریفیوژها در سایت هسته‌ای فردو ماهیت قابل برگشت دارد. 
ریابکوف گفت: این شامل همه اقدامات قبلی ایران در چارچوب فرآیند کاهش تعهدات داوطلبانه این کشور می شود.

از سوی دیگر«دمیتری پسکوف» هم سه‌شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ما نگران کاهش تعهدات ایران در برجام هستیم اما در عین حال نگرانی های تهران در خصوص تحریم های آمریکا را درک می کند.

او توضیح داد: شرکای غربی ما (آلمان، فرانسه و انگلیس) متعهد هستند که این توافق را اجرا کنند و برجام را زنده نگه دارند هر چند که ما نگرانی ایران در خصوص اقدامات برخی کشورها علیه این توافق را می فهمیم که با تحریم های بی سابقه و غیرقانونی روبرو است با این وجود، هر اقدامی بر خلاف برجام در راستای تخریب آن قلمداد می‌شود و باعث نگرانی است.

310310

کد خبر 1317923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =