آموزش مصرف ایمن و بهینه گاز در سطح مدارس ابتدایی لرستان

سرپرست شرکت گاز استان لرستان از برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با مباحث مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در سطح مدارس ابتدایی استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، فیروز خدایی با اشاره به اینکه دانش آموزان می توانند نقش فعال و موثری در شکل گیری فرهنگ صحیح استفاده از گاز طبیعی در سطح جامعه داشته باشند گفت: اجرای طرح همیار گاز با هدف آموزش اصول ایمنی و فرهنگ سازی در راستای رعایت الگوی مصرف در بین خـانواده ها از طریق دانش آموزان و مربیان آموزشی اجرا می شود..

وی اظهار داشت: افزایش آگاهی مشترکین گاز در زمینه مصرف ایمن و بهینه می تواند علاوه بر کاهش حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی موجب حفظ و صیانت از این سرمایه ملی شود.

آشنایی با اقدامات ایمنی در هنگام انتشار بوی گاز در محیط منزل

خدایی تصریح کرد: این آموزش ها مشتمل بر آشنایی با شماره امداد ۱۹۴ جهت تماس در مواقع ضروری ، آشنایی با اقدامات ایمنی در هنگام انتشار بوی گاز در محیط منزل ، آشنایی با نحوه صرفه جویی در مصرف گاز ، آشنایی با اصول کلی ایمنی مصرف گاز و … می باشد.

مهندس خدایی از همکاری مدیران و معلمین آموزش و پرورش استان صمیمانه قدردانی نموده و افزود: مصرف ایمن گاز موجب آرامش خانواده ها ومصرف بهینه انرژی باعث کمک به اقتصاد خانواده و کشور است.

گفتنی است که در طرح همیار گاز سالجاری تاکید ویژه ای بر آموزش دانش آموازان مقطع ابتدایی مدارس روستاهای استان شده است.

46

کد خبر 1317937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =