روایت سرمربی هندبال از همگروهی دوباره با بحرین/حالا می‌شود انتقام گرفت؟

جام ملتهای آسیای هندبال و انتخابی قهرمانی جهان حالا همه فکر و ذکر علیرضا حبیبی سرمربی تیم ملی است. آن هم نزدیک به 50 روز مانده به مسابقات.مربی که تیمش تنها با یک باخت و با بدشانسی نیمه نهایی انتخابی المپیک را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛او چند روز آینده در جلسه با  فدراسیونی ها تکلیف تیم ملی و خودش را روشن می کند. چرا که می خواهد از قهرمانی آسیا با سهمیه جام جهانی برگردد.

*هندبال ایران در جام ملتهای 2019 با تیم های بحرین و نیوزیلند همگروه شده، قرعه سختی است؟

مسابقات با ۱۳ تیم برگزار میشود  و تیمهای خوبی مثل ژاپن میزبان المپیک ،چین ، امارات ، عراق ، استرالیا و نیوزیلند هم به تیم های حاضر در انتخابی المپیک اضافه شده اند که رقابت ها را  به مراتب سخت تر وفشرده تر می کند. گروه  ما با  وجود تیم بحرین ،قهرمان  مسابقات انتخابی المپیک و تنها نماینده قاره اسیا در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن هست وتیم نیوزیلند شاید  سخت نباشد وصعود به مرحله یک هشتم کار زیاد شواری نیست  ولی برگزاری دور مقدماتی در  ۴ گروه ،مهم  صعود با  صدرنشینی یا دومی گروه به مرحله بعد است. چرا که رقابتها  در مرحله بعدی خیلی  نزدیک و حساس است و هر امتیاز و هر تقاضل گلی خیلی  تاثیر گذار .

*هدف از این رقابتها صعود به قهرمانی  جهانی است، ایران جواز جهانی را می گیرد؟

برای صعود به مرحله نیمه نهایی و گرفتن جواز مسابقات قهرمانی جهان راه سختی داریم  که صعود ما بستگی به استفاده از  همه پتانسیل و ظرفیت هندبال است  یا داشتن انها  چه زمانی و اینکه   حدود ۲۵ روز قبل از شروع  مسابقات چه برنامه و اردوهای تدارکاتی و بازیهای بین المللی می‌توانیم داشته باشیم ؟

*یعنی قرار است در جلسه با رئیس فدراسیون و کمیته  برنامه ریزی کنید؟

خوب باید تکلیف حضور همه لژیونرها ، اردوها و بازیهای تدارکاتی برون مرزی مشخص  شود.

اردوی آمادگی همه تیم‌ها از حالا  شروع شده ، حتی تیم‌هایی که در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نداشتند از خیلی قبل تر کار را شروع کرده اند ولی ما می خواهیم بعد از جام  باشگاههای اسیا و ۵/۶ هفته لیگ ،یعنی  حدود ۲۵ روز قبل از قهرمانی آسیا  اردوها را استارت بزنیم  و لژیونرها دو هفته قبل از مسابقات به تیم اضافه می شوند.

*به هر حال ایرانی ها نتیجه گرا هستند، از مردم گرفته تا فدراسیون و وزارت و کمیته، برای این قضیه چه فکری دارید؟

بالاخره در مسابقات انتخابی المپیک هم به رغم ناباوری ما تنها یک شکست نزدیک مقابل بحرین قهرمان رقابتها داشتیم ،آن هم با با تدارکات کم  و بدون خیلی از بازیکنان کلیدی. از طرفی  انتظارات باید منطقی و معقول باشد و اینکه چه کاشته ایم و چه درو می کنیم.

*شما باز هم برای این مسابقات مشکل نبود لژیونرها را دارید ؟

کمتر از دوره قبل، البته  اگر مشکل مصدومیت نباشد طبق تقویم جهانی از اول  دی تا 7 بهمن ماه  همه مسابقات تعطیل  است و بازیکنان رسما میتوانند ، دو هفته قبل شروع مسابقات به تیم ملی برگردند.

*پس وضعیت تیم  برای قهرمانی آسیا بهتر است؟

بله ،به شرطی که همه بازیکنان به موقع بیایند . هم ما با شکست کره جنوبی و هم بحرین با شکست قطر نشان دادیم، کارهای غیر ممکن ، ممکن می شود ولی تلاش و برنامه ریزی و امکانات اولیه لازم دارد.

*با این حساب می شود گفت دغدغه ندارید؟

چرا نداریم خیلی هم داریم ،تا زمانی که حضور لژیونرها قطعی نشده  و مشخص نباشد تیم جوان به مسابقات اعزام می رود  یا با همه پتانسیل ویا نیمی از پتانسیل و حتی ندانیم  فدراسیون چه تدارکاتی را در نظر گرفته دغدغه های ما و تیم  هست.

* بازی تدارکاتی هم پیش بینی کردید یا نه فرصت نمی شود؟

قطعا ،نرفتن به مسابقات بهتر از حضور در قهرمانی آسیا   بدون بازیهای تدارکاتی قوی و بین المللی است.

251 251

کد خبر 1318027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =