واکنش برنی سندرز به گام چهارم برجامی ایران

فارس نوشت: «سناتور برنی سندرز»، یکی از کاندیداهای امیدوار حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، به چهارمین گام برجامی ایران در کاهش تعهدات هسته‌ای واکنش نشان داد و از سیاست‌های دولت فعلی آمریکا انتقاد کرد.

«حسن روحانی»، رئیس‌جمهور اسلامی ایران روز چهارشنبه با اعلام گام چهارم برجامی ایران اظهار داشت: «گامی که از فردا آغاز می‌کنیم در فردو خواهد بود و می‌دانید که طبق برجام بیش از هزار سانتریفیوژ در فردو داریم. در برجام قرار بود این سانتریفیوژها بچرخند اما گاز به آنها تزریق نکنیم که بنده امروز در دستوری به سازمان انرژی اتمی می‌گویم که از فردا گازدهی را در فردو آغاز کنیم و این گام ممکن است سر و صدا کند؛ همه اینها را می‌دانیم، حساسیت آنها را می‌دانیم و حساسیت آنها را نسبت به فوردو و سانتریفیوژها می‌دانیم.»

سندرز در واکنش به این گام برجامی ایران در توییتر نوشت: «از سرگیری کار ایران در فردو گامی نگران‌کننده است. ما توافقی داشتیم که برنامه هسته‌ای ایران را محدود می‌کرد که ترامپ با بی‌ملاحظگی آن را "نقض" کرد. باید فورا دوباره به برجام بپیوندیم و با ایران در زمینه سایر موضوعات منطقه‌ای گفت‌وگو کنیم.»

«علی‌اکبر صالحی»، معاون رئیس‌جمهور اسلامی ایران و رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرده که ایران از فردا در فردو و با حضور بازرسان آژانس دست به غنی‌سازی تا سقف 5 درصد خواهد زد.

اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی ذیل سازوکار بندهای 36 و 37 توافق هسته‌ای وین صورت می‌گیرند.

310311

کد خبر 1318044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۴
  4
  عاقل ترین فردی هست که تو سیستم امریکا هست! واقعیت اهداف صلح جویانه همراه با کمترین تنش و مشکلات رو در نظر داره وصحبت‌هاش همیشه یه منطقی پشتش بوده البته گه‌گاهی هم حرف‌های تندی میزنه ولی بین تموم سیاسیون امریکا، این فرد عاقل‌ترین فرد هست ولی خب متاسفانه پتانسیل برنده شدن رونداره!
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
   2
   اهدافش صلح جویانه نیست! این حرفها برای اهداف حزبیه و برای انتخابات!
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
  0
  همین حرفش نشون میده که طرفداری از ایرانش بخاطر شوآف دموکرات بازیه و اصطلاحا کارها و حرفهاش از حب علی نیست از بغض معاویه ست! باز اون جمهوری خواه ها با ایران رو هستند و دورو بازی در نمیارن!